Reklama

Zobaczcie 5 minut rozgrywki z zamkniętej alfy Battlefield 2042

​Od kilku tygodni trwają zamknięte testy alfa Battlefield 2042 i co jakiś czas do sieci wyciekają nowe fragmenty rozgrywki z tej produkcji. Tym razem otrzymaliśmy 5 minut soczystego materiału od youtubera o dość przewrotnym nicku COD 2042.

Zamknięta alfa (znana również jako Technical Playtest) wykorzystywała środowiska tzw. szarej skrzynki, które są dalekie od ostatecznego wyglądu gry. W związku z tym poniższy film nie przedstawia jakości finalnego produktu. Mimo to może dać wyobrażenie o tym, jak wygląda rozgrywka w tym tytule, a przynajmniej w jego obecnym stanie. Co więcej, EA i DICE planują uruchomienie otwartej bety w późniejszym terminie i ta powinna już lepiej odzwierciedlać produkt, który trafi na sklepowe półki.

Battlefield 2042 to pierwszoosobowa strzelanka, która skupi się na akcji wieloosobowej. Tym samym gra nie będzie zawierać żadnych tradycyjnych trybów dla pojedynczego gracza. Jeśli liczyliście więc na tradycyjną kampanię singleplayer, to możecie poczuć się zawiedzeni i w tym roku zmuszeni będziecie skierować swój wzrok w stronę nowego Call of Duty (Vanguard), który powraca do klimatów II wojny światowej. Battlefield 2042 obiecuje natomiast najnowocześniejszy arsenał na dynamicznie zmieniających się polach bitew, na których bawić będzie mogło się jednocześnie nawet 128 graczy. Dodatkowo ma zawierać niespotykaną skalę i epicką destrukcję.

Reklama

Nie powinniśmy również narzekać na wydajność i responsywność nowego Battlefielda, ponieważ ten wspierać ma najnowocześniejsze technologie NVIDII, czyli DLSS (upscaling zwiększający płynność rozgrywki) i Reflex (obniża opóźnienia w grach). Co ciekawe jednak, w kwestii oprawy graficznej Battlefield 2042 może zaliczyć regres, ponieważ DICE na chwilę obecną nie wspomina nawet obsługi ray tracingu, który był obceny w Battlefield V.

Premiera gry planowana jest na 22 października na PC i konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy