Reklama

Zobacz, ile sprzedano gier z serii Assassin's Creed

13 listopada 2007 roku, na rynku pojawiła się pierwsza część Assassin's Creed. Tytuł urzekał przede wszystkim niesamowitą oprawą graficzną i klimatem.

Wprawdzie fabuła i sposób prowadzenia akcji nie każdemu przypadły do gustu, jednak błędy te zostały poprawione w części drugiej - w opinii wielu graczy, najlepszej części z całej serii.

Do dziś otrzymaliśmy już kilkanaście pozycji, zaś teraz Ubisoft postanowił pochwalić się wynikami sprzedaży poszczególnych części. Statystyki prezentują się co najmniej imponująco!

Łącznie wszystkie dotychczas wydane produkcje spod znaku Assassin's Creed, sprzedały się w ilości 77 milionów egzemplarzy na wszystkie platformy. Gracze otrzymali w sumie sześć pełnoprawnych części, które pojawiły się na PC oraz konsole.

Reklama

Do tego dochodzą mniejsze produkcje - m.in. gry przeglądarkowe czy mobilne, jak choćby Assassin's Creed: Pirates. W sumie wydano 20 gier z cyklu i wszystko wskazuje na to, że to nie koniec eksploatowania tego uniwersum.

Poniżej przedstawiamy bardzo ciekawą infografikę, która szczegółowo wyjaśnia liczbę sprzedanych tytułów w milionach egzemplarzy, a także liczbę wydanych gier i poszczególne oceny.

Przypominamy, że niebawem na rynku zadebiutują kolejne gry z serii - m.in. Assassin's Creed: Unity, Assassin's Creed: Rogue czy darmowe Assassin's Creed: Identify na urządzenia mobilne. Jak oceniacie omawianą serię? Która część jest Waszą ulubioną?

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy