Znamy kolejne szczegóły na temat nowej wersji Skate

​Tym razem to nie przecieki - Electronic Arts ujawniło całą masę informacji na temat nadchodzącej nowej wersji Skate. I tak, oficjalna nazwa gry to Skate. - z kropką.

Nowe Skate. według autorów to ani sequel, ani remake, ani reboot czy remaster tylko całkowicie nowa gra. W grze znajdziemy całkowicie nowy styl rozgrywki oraz elementy dodane tam na podstawie opinii graczy. Jednak dla wielu najważniejszą informacją może być to, że Skate. będzie całkowicie free-to-play.

Gra trafi na pecety, PlayStation oraz Xboxy, do tego będzie wspierać cross-play oraz cross-progres. Autorzy ze studia Full Circle pracują także nad wersją na telefony komórkowe, aczkolwiek ta pojawi się dużo później. Co ciekawe, nie pojawiły się żadne deklaracje co do dat premier - gra pojawi się po prostu, gdy będzie gotowa. Oby tylko nie podzieliła losu innego wyczekiwanego tytułu, który również używał tego hasła...

Reklama

Jak już możecie przypuszczać, model free-to-play oznacza, że Skate. będzie zawierać mikrotransakcje. Zresztą, nikogo to chyba nie zaskakuje w grach wydawanych przez EA, prawda? Jednak autorzy zapewniają, że monetyzacja będzie się opierać głównie na przedmiotach kosmetycznych. Wzorem ma być tutaj m.in. Apex Legends.

Bardzo wczesna wersja gry ma być udostępniona graczom do testowania - stronę, gdzie możecie się zapisać na takie testy, znajdziecie tutaj.

Gra została oficjalnie zapowiedziana i potwierdzona w 2020 roku po trwającej rok akcji fanów, którzy zalewali kanały kontaktowe Electronic Arts wiadomościami z hashtagiem #skate4. Miała to być próba przekonania wydawcy, by zastanowił się nad wskrzeszeniem słynnej marki gier o deskorolkowcach, której ostatnią część fani otrzymali w 2010 roku pod postacią Skate 3. Natomiast jako całość, seria sięga jeszcze roku 2007, kiedy to pojawiła się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz... również na telefonach komórkowych. W zasadzie to premiera mobilna miała miejsce dzień przed debiutem gry na obu dużych konsolach.

W roku 2021 pojawiła się natomiast informacja, że za nową grą stoi studio Full Circle, którego szefem został Daniel McCulloch - niegdyś główny manager Xbox Live w Microsofcie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy