Reklama

Znamy daty premier Yoshi's Crafted World i Kirby's Extra Epic Yarn

​Nowe gry z Yoshim i Kirbym w roli główniej pojawią się w marcu 2019 roku. Yoshi's Crafted World, zupełnie nowa przygoda i pierwsza gra z Yoshim dla Nintendo Switch, zadebiutuje wyłącznie na tej konsoli 29 marca 2019 roku. Kirby's Extra Epic Yarn pojawi się na konsolach z rodziny Nintendo 3DS 8 marca 2019.

W grze Yoshi's Crafted World gracze przejmują kontrolę nad Yoshim, który odkrywa wielki świat stworzony z przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak pudełka i papierowe kubki. Bohater podróżuje po każdym etapie w celu rozwiązania zagadek i znalezienia ukrytych skarbów. Można też odtwarzać kolejne etapy do tyłu, dzięki czemu ujrzymy nowe perspektywy eksploracji oraz wyzwania polegające na odnajdywaniu maluchów Poochy'ego, które chowają się gdzieś na planszy. Gracze mogą nawet dołączyć do znajomego, aby pograć w trybie kooperacji dla dwóch graczy.

Reklama

W Kirby’s Extra Epic Yarn, ulepszonej wersji uznanej Kirby's Epic Yarn, która została oryginalnie wydana dla systemu Wii, Kirby zostaje przetransportowany do świata stworzonego z tkaniny i przędzy, aby rozplątać wrogów, odkryć tajne przejścia i przekształcić się w potężne pojazdy. Każdy etap oryginalnej wersji Wii jest dodany do nowej, ale ta wersja Nintendo 3DS ma kilka nowych funkcji, takich jak Ravel Abilities, które zasilają Kirby'ego w zabawny sposób. Znajdziemy tu też nowe minigry ze znanymi postaciami, takimi jak King Dedede i Meta Knight, nowe elementy do personalizacji i dekoracji chatki Kirby'ego i nowy tryb Devilish, który dodaje dodatkowe wyzwania na każdym etapie. Niektóre z Ravel Abilities obejmują gigantyczną piłkę przędzy używaną do ataku na wrogów, miecz z drutu, który może przecinać wszystko i zdolność Nylon, która może generować wiatr do wyższych skoków i zbierania koralików.

Ta kreatywna, kolorowa i wizualnie oszałamiająca gra oferuje również nową funkcjonalność amiibo dla kompatybilnych postaci amiibo z serii Kirby. Dodają one kapelusze dla bohatera i nowe umiejętności różniące się od siebie w zależności od użytej figurki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy