Znamy datę premiery The Outer Worlds?

​The Outer Worlds od studia Obsidian Entertainment wyrosło na jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów obecnego roku, głównie ze względu na podobieństwo do cenionego Fallout: New Vegas. Teraz wydaje się, że twórcy przez przypadek ujawnili datę premiery. Szykuje się lato przed konsolą?

Gracze spostrzegli bowiem, że serwis SteamDB, stale przeczesujący bazę danych platformy Steam, przez krótką chwilę wyświetlał 6 sierpnia jako datę premiery gry. Termin równie szybko zniknął, lecz mógł zostać zmodyfikowany wyłącznie przez wydawcę. Zapewne doszło więc do pomyłki.

Fani natychmiast po ogłoszeniu gry uknuli określenie "Fallout: New Vegas w kosmosie" i wydaje się, ze wraz z każdym kolejnym spojrzeniem na gameplay takie miano brzmi coraz bardziej wiarygodnie. To oczywiście komplement: New Vegas to w oczach wielu graczy jedna z lepszych odsłon serii Fallout.

Reklama

Tytuł zmierza na PC, PS4 oraz Xbox One. Choć Obsidian Entertainment należy teraz do Microsoftu, to wydawcą będzie wydawcą nie będzie gigant z Redmond, lecz Private Division, dywizja wydawnicza należąca do firm Take-Two. Należy wypełnić umowy podpisane przed przejęciem.

Akcja The Outer Worlds toczy się w kosmosie, gdzieś na skraju skolonizowanej przestrzeni kosmicznej. Gra nie jest do końca poważna i na pewno nie brakuje specyficznego humoru oraz charakterystycznej stylistki przypominającej nieco Art Deco oraz lata 50. ubiegłego wieku.

W ramach fabuły, nasza postać budzi się z hibernacji na statku kolonizacyjnym, który zaginął w drodze na Halcyon, najodleglejszą ziemską kolonię, położoną na obrzeżach galaktyki. W ten sposób trafiamy w sam środek wielkiego spisku mającego na celu zniszczenie Halcyonu.

Kiedy możemy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi daty premiery The Outer Worlds? Najbliższą prawdopodobną datą jest konferencja GDC, startująca 18 marca. To impreza przeznaczona głównie dla profesjonalistów z branży gier, lecz niekiedy służy także do ogłaszania nowości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy