Znamy datę premiery kolejnej generacji konsol od PlayStation i Xboxa?

Dokumenty sądowe złożone Federalnej Komisji Handlu (FTC) przez Microsoft wskazują potencjalną premierę konsol kolejnej generacji. Okazuje się, że będziemy musieli uzbroić się w jeszcze sporą dawkę cierpliwości.

Microsoft stoi obecnie przez gigantycznym wyzwaniem - jak przekonać liczne organy regulacyjne do tego, że wykup firmy Activision Blizzard za kwotę 69 mld dolarów nie zaburzy konkurencyjności na wielu światowych rynkach? Saga z przejęciem popularnego producenta i wydawcy trwa, dzięki czemu dowiadujemy się wielu innych ciekawych niuansów.

Jak podaje serwis IGN.com, w dokumentach sądowych, które Microsoft przedłożył amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu, można wyczytać, że nowa generacja konsol pojawi się na rynku dokładnie osiem lat po premierze Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. W praktyce oznacza to, że urządzenia trafią na sklepowe półki dopiero w 2028 roku.

Reklama

Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu pisaliśmy o innych dokumentach, które Microsoft przedstawił podmiotowi CMA, czyli Urzędowi ds. Konkurencji i Rynków w Wielkiej Brytanii. Wyczytać mogliśmy w nich, że gigant z Redmond zamierza udostępniać serie Call of Duty na konsolach PlayStation tylko do 2027 roku.

Nie da się nie zauważyć zbieżności w obu wspomnianych dokumentach. Najprawdopodobniejszą więc datą premiery PlayStation 6 oraz nowej konsoli od Xboxa jest rok 2028, co oznacza, że konsole najnowszej aktualnie generacji nie są nawet w połowie swojego cyklu życia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy