Znamy cenę Xbox Series S w Polsce

​Polski oddział Xbox potwierdził oficjalną cenę konsoli Xbox Series S w naszym kraju. Kwota zakupu wydaje się być całkiem atrakcyjna. Okazuje się bowiem, że sprzęt nowej generacji - co prawda w wydaniu słabszym od planowanego równolegle modelu Xbox Series X - kupimy już za 1349 złotych.

Po licznych przeciekach, Microsoft zdecydował się dłużej nie trzymać graczy w niepewności i wczoraj rano oficjalnie potwierdził istnienie konsoli, planowanej jako słabszy - oraz tańszy - kompan "pełnoprawnego" Xbox Series X. Cena w USA wynosi 299 dolarów, czyli 1130 złotych (w przeliczeniu).

Takie bezpośrednie przeliczanie nigdy nie jest jednak dokładne, ponieważ w Polsce musimy raczej myśleć o przeliczniku z euro, a 299 euro to około 1330 złotych - tu kwota jest już dużo bardziej zbliżona do tego, co oficjalnie potwierdzili przedstawiciele polskiego Microsoftu na Twitterze.

Reklama

Nadal nie znamy żadnych szczegółów na temat ceny Xbox Series X. Nieoficjalne źródła coraz częściej mówią o kwocie 499 dolarów, więc w takim przypadku (przy przeliczeniu z euro na podobnej zasadzie) w Polsce można chyba spodziewać się kwoty około 2220 złotych za mocniejszy model.

Z przodu Xbox Series S nie ma napędu optycznego, więc konsola będzie przeznaczona dla osób korzystających wyłącznie z dystrybucji cyfrowej. Na identyczny krok zdecydowało się także Sony wraz z modelem PlayStation 5 Digital Edition, ale Japończycy nie podali jeszcze żadnych cen i detali.

Ujawniony wczoraj, krótki materiał wideo sugeruje, że model S ma pozwolić na zabawę w rozdzielczości 1440p nawet w 120 klatkach na sekundę, ze skalowaniem do 4K. Do tego ray tracing (ale nie sprzętowy, a z poziomu DirectX), a także dysk SSD NVMe o skromnej pojemności 512 GB.

Co z datą premiery? Tutaj także nie znamy jeszcze nieoficjalnych informacji, lecz sieć sklepów Game krótko wyświetlała wczoraj na Twitterze reklamę mówiącą o 10 listopada. Wpis szybko usunięto, lecz czy uczyniono tak ze względu na pomyłkę, czy też ze względu na przedwczesne ujawnienie prawdy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: xbox series s
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy