Reklama

Znaleziono kod źródłowy Duke Nukem: Critical Mass na PSP

​Chyba każdy z nas tak kiedyś miał: siedzisz sobie spokojnie w bibliotece, przeglądasz różne starocie, aż tu nagle w twoje ręce wpada płyta z kodem źródłowym, grafikami i całą resztą assetów wyczekiwanej gry, która nigdy się nie ukazała. Normalka.

Coś takiego przydarzyło się też Davidowi Gibsonowi, który znalazł Duke Nukem: Critical Mass na PSP. David Gibson pracuje jako technik w Library of Congress.

"Kilka miesięcy temu, podczas inwentaryzacji gier niedawno pozyskanych przez bibliotekę, natknąłem się na DVD-R opisane Duke Nukem: Critical Mass (PSP). Najpierw założyłem, że dysk, jak wiele innych płyt, które dostaliśmy, zawiera zapis z gameplayu. Jednakże pewna linijka tekstu dotycząca praw autorskich mnie zaciekawiła. Brzmiała "Prawa autorskie: cała gra wideo, kod komputerowy, grafika i muzyka". Wrzuciłem dysk do napędu DVD mojego komputera i odkryłem, że nie zawierało ono wideo, a katalogi pełne assetów, z których składała się gra. Po dalszym dochodzeniu odkryłem, że wersja PSP Duke Nukem: Critical Mass nigdy nie została wydana i była to zupełnie inna gra niż ta, która ukazała się na Nintendo DS" - twierdzi Gibson.

Reklama

Co ciekawe, była to gra polskiego studia - Frontline.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje