Znakomita sprzedaż PlayStation 5. Czwarta najlepiej sprzedająca się konsola

Sony osiągnęło kolejny istotny kamień milowy w swojej działalności. Konsola nowej generacji PlayStation 5 sprzedała się w Wielkiej Brytanii w liczbie przekraczającej dwa miliony egzemplarzy.

Trudny początek konsol nowej generacji

PlayStation 5 ogłoszony został przez japońskich producentów w 2019 roku, a na rynku pojawił się w oficjalnej dystrybucji w listopadzie 2020 roku. Niestety przez długi czas urządzenie nie było dostępne powszechnie na półkach sklepowych po rozsądnych cenach.

Kryzys na rynku półprzewodników i globalna pandemia koronawirusa to czynniki, które mocno odcisnęły piętno na całej niemal branży gamingowej. Oczywiście oberwało się również producentom konsol, a także przez to samym graczom. Na czym najbardziej cierpiał PS5, podobnie jak konkurencyjny Xbox Series X/S? Przede wszystkim na niemożności zaspokojenia istniejącego popytu na te produkty.

Reklama

Sprzedaż PS5 generuje ogromne przychody

Od kilku miesięcy zmieniło się jednak sporo. Pomimo licznych problemów PlayStation 5 sprzedaje się fantastycznie. Kilka miesięcy temu wiceprezes Sony Interactive Entertainment ds. sprzedaży, Veronica Rogers przyznała, że konsola najnowszej generacji japońskiego producenta sprzedała się w liczbie ponad 20 mln sztuk na całym świecie.

Najświeższe dane opublikowane na łamach serwisu GamesIndustry mówią z kolei, że PlayStation 5 przebiło barierę 2 mln sprzedanych konsol na rynku w Wielkiej Brytanii. Tym samym jest to czwarta najlepiej i najszybciej sprzedająca się konsola w historii. Na pierwszym miejscu w tej kategorii znajdziemy Nintendo Wii, a tuż za nim PlayStation 2 oraz PlayStation 4 na ostatnim szczeblu podium.

Już w tym momencie sprzedaż PlayStation 5 w Wielkiej Brytanii wygenerowała przychody na poziomie 919 mln funtów. To rewelacyjny wynik, w konfrontacji do chociażby PlayStation 4 (700 mln przychodu), czy Xbox One legitymujące się wynikiem 726 mln przychodu.

Najprawdopodobniej sprzedażowe wyniki nowej konsoli od Sony byłyby jeszcze pokaźniejsze, gdyby nie wszystkie przeszkody, które na swojej drodze napotykali japońscy twórcy. Oczywiście chodzi o czynniki wspomniane przez nas powyżej jak: pandemia, kryzys czy brak i niedobory komponentów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy