Znak czasu? Edycje kolekcjonerskie najważniejszych gier Ubisoftu pozbawione pudełkowych wersji gier

​Ubisoft potwierdził, że edycje kolekcjonerskie Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6 i Watch Dogs Legion w wydaniu na konsole Xbox zostaną pozbawione pudełkowych wersji gier, a zamiast tego na właścicieli kolekcjonerek czeka cyfrowy kod, umożliwiający pobranie produkcji.

W dobie cyfryzacji i popularności platform pokroju Steam czy Origin tradycyjne, fizyczne nośniki, na których znajdują się gry, przynajmniej w przypadku komputerów, odchodzą do lamusa. Oczywiście na konsolach jest to wciąż całkiem popularne rozwiązanie, ale jak się okazuje ząb czasu może dotknąć nawet te urządzenia.

Ubisoft to wydawca, który do edycji kolekcjonerskich swoich trzech największych nadchodzących gier Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6 i Watch Dogs Legion nie zamierza dodawać gier w pudełkowej wersji, w efekcie zamiast tego właściciele kolekcjonerek otrzymają cyfrowy klucz aktywacyjny. Warto jednak zaznaczyć, że dotyczy to wyłącznie Xboksa One i Xboksa Series X, a płyty pojawią się w przypadku PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Reklama

Jednocześnie Ubisoft przyznał, że ograniczenie to nie obejmuje wydań w Stanach Zjednoczonych. Co ważne informacja pojawiła się na brytyjskiej stronie Ubisoftu, więc nie wiemy czy zmiana obejmie również Polskę. Cóż bez wątpienia jest to nieco dziwna decyzja, ponieważ obejmuje tylko platformę Microsoftu.

Ponadto edycje kolekcjonerskie kojarzą się z fizyczną zawartością (pomijając cyfrowe dodatki), będącą niemałą gratką dla kolekcjonerów, które kosztują spore pieniądze. Przykładowo edycja kolekcjonerska Assassin’s Creed: Valhalla oraz Far Cry 6 kosztuje 859,99 złotych.

Według danych SuperData Research branża gier wideo wygenerowała w ubiegłym roku ogromne przychody w wysokości 120,1 miliardów dolarów i dużą część do tej puli włożyła cyfrowa dystrybucja w tym produkcje free-to-play nastawione na mikrotransakcje. PC odpowiadają za 29 procent przychodów (29,6 mld dolarów), natomiast konsole znalazły się na trzeciej pozycji z wynikiem 15,4 mld dolarów przychodów.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed Valhalla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama