Zmiany w EVE Online mogą zwiastować wojnę

Twórcy EVE Online - jak to mają w zwyczaju - bez żadnych ostrzeżeń opublikowali łatkę, która znacząco modyfikuje jedno z podstawowych zajęć w grze - pozyskiwanie surowców. Czynność ta będzie teraz bardziej niebezpieczna, co ma skłonić do opuszczania swoich "stref komfortu".

Takie pozycje to dobrze znany w EVE sposób na przetrwanie. Gracze łączą się w korporacje, które okupują określone terytoria i rzadko wychylają się poza granice, w swoim zakątku mogąc pozyskać wszystko, co im potrzebne. To sprawia, że w kosmiczne uniwersum produkcji wkrada się stagnacja.

Dlatego też twórcy co jakiś czas wprowadzają dość radykalne modyfikacje. Najnowsza łatka sprawia, że z asteroidów pozyskać można znacznie mniej surowców niż w przeszłości. Takie "anomalie" - wielkie skupiska asteroidów - zostały okrojone o całe 60 procent zawartości w cennych surowcach.

Reklama

To znaczy, że górnicy będą musieli znacznie więcej manewrować, by pozyskać taką samą pulę dóbr. Co więcej, poza redukcją anomalii znacznie zmniejszono także bogactwo standardowych pasów asteroidów, a twórcy już teraz zapowiadają, że to dopiero początek szerszych zmian w surowcach.

Już teraz wydaje się, że modyfikacje wpływają na rozbicie układu sił. Gracze będą musieli opuścić granice kontrolowane przez swoje korporacje, by pozyskać surowce potrzebne do budowy statków i stacji kosmicznych, a to oznaczać może tylko jedno - niedługo pisać będziemy o wojnach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eve Online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama