Reklama

​Zmarł niezależny twórca gier wideo. Jego tytuły pobierzecie teraz za darmo

Rob Hale, działający przez znaczną część swojej deweloperskiej kariery jako "Squid In A Box" zmarł na początku sierpnia, co wstrząsnęło niemal całym środowiskiem graczy. Teraz tytuły niezależnego twórcy odbierzemy na platformie Steam zupełnie za darmo.

O śmierci Roba Hale’a zrobiło się głośno, kiedy jego partner (CJ) opublikował oficjalny komunikat o tej przykrej wieści m.in. na Steamie. "Rob zmarł dwa tygodnie temu w wyniku powikłań nowotworowych po długim i uciążliwym pobycie w szpitalu" - mogliśmy wyczytać w oświadczeniu.

Rob Hale był utalentowanym i pełnym pasji twórcą gier wideo. Swojej pracy poświęcał ogromną ilość czasu. Wraz ze swoim partnerem zaprojektowali i stworzyli kilka ciekawych tytułów. Jak przyznał sam CJ (partner), za każdym razem zależało im na tym, by grę, którą wydawali na rynek dopracować w sposób najbardziej kompletny.

Reklama

Kiedy zdrowie Roba Hale’a, czyli słynnego Squid In A Box zaczęło się sukcesywnie pogarszać, to zdecydował on o tym, by dwa jego tytuły: "Waves" oraz "Waves 2" przeszły na model free-to-play i były dostępne na wszystkich platformach zupełnie za darmo.

Miał być to ostateczny prezent od zmarłego już dewelopera wręczony wszystkim graczom i fanom jego twórczości. Teraz partner we wspólnej pracy podjął ostateczną decyzję i oba wspomniane wyżej propozycje pobierzecie zupełnie za darmo.

Waves oraz Waves 2 odbierzecie za darmo na platformie Steam

Seria Waves to wysoko oceniane i cenione dzieła osadzone w gatunku futurystycznych, arkadowych, zręcznościowych strzelanek. Rozgrywka oparta jest na poruszaniu się kulką po okrągłej zamkniętej arenie.

Celem gracza jest zbijanie kolejnych zagrożeń na planszy, które stale się do nas zbliżają. Dziesiątkowanie wrogów, łączenie fragów i zdobywanie kombinacji pozwala nam osiągnąć coraz lepszy rezultat punktowy. Tak skonstruowany gameplay pozwala dostarczać rozrywkę na naprawdę wiele godzin.

Jeśli jesteście więc miłośnikami tego typu zręcznościowych produkcji, to Waves oraz Waves 2, czyli dziedzictwo nieżyjącego już dewelopera Squid In A Box, może idealnie wpasować się w wasze gusta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama