​Zmarł Earl Boen. Jego głos kojarzy wielu graczy

W wieku 81 lat zmarł Earl Boen, aktor filmowy i telewizyjny, który powinien być również dobrze znany graczom - a przede wszystkim jego głos.

Doktor Silberman

Earl Boen jest przede wszystkim kojarzony jako Doktor Silberman, psycholog, który przesłuchiwał Kyle’a Reese’a oraz zajmował się Sarah Connor - Boen jako jeden z nielicznych aktorów wystąpił w pierwszych trzech filmach z serii, jak również pojawił się na chwilę w Terminatorze: Mroczne Przeznaczenie na jednym z archiwalnych nagrań.

Kariera filmowa i telewizyjna

Boen urodził się w 1941 roku, a w trakcie swojej kariery aktorskiej grał w filmach i serialach - poza Terminatorem były to między innymi “9 to 5", “Moja macocha jest kosmitką", “Być albo nie być", “Ulice San Francisco", “Wonder Woman", “Barnaby Jones" czy “Diukowie Hazardu" i wiele innych.

Reklama

Głos LeChucka i innych postaci z gier

Wystąpił też w kilku filmach animowanych, gdzie użyczył swojego głosu, jednak w tym aspekcie swojej pracy Boen najbardziej powinien być znany graczom - zagrał bowiem między innymi Kapitana LeChuka w serii gier Monkey Island, był Narratorem w World of Warcraft - i to zarówno podstawowej wersji jak i wielu dodatkach do gry, poza tym, był również głosem Hekimy w Hearthsone.

Jeśli chodzi o Monkey Island to był z tą serią przez większość jej istnienia - jego głosu nie mogliśmy jedynie usłyszeć w dwóch ostatnich odsłonach serii o Małpiej Wyspie - Tales of Monkey Island, gdzie w tę rolę wcielił się Adam Harrington oraz Return to Monkey Island, gdzie LeChucka zagrał Jess Harnell. Na liście występów aktora w grach możemy też znaleźć role w Metal Gear Solid 2, Psychonauts, Tenchu san, Fallout: Brotherhood of Steel, Soldier of Fortune 2 i wiele, wiele innych pozycji. Fani serii Legacy of Kain również powinni dobrze kojarzyć jego głos. Boen użyczył go bowiem również postaci Sarafana w LoK: Blood Omen 2.

Jako przyczynę śmierci aktora podano raka płuc. Earl Boen pozostawił żonę Cathy, córkę Ruby oraz dwoje wnuków.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy