Reklama

Zmarł Brad McQuaid, legenda gatunku MMO

W wieku 51 lat zmarł Brad McQuaid, jeden z najbardziej zasłużonych twórców w gatunku MMO. Odpowiadał za EverQuest oraz za Vanguard: Saga of Heroes, a w ostatnim okresie zajmował się całkiem nowym projektem, zatytułowanym Pantheon: Rise of the Fallen. Nie podano przyczyn zgonu.

"Z głębokim żalem dzielimy się informacją o śmierci Brada McQuaida, do której doszło ubiegłej nocy. Będziemy nam go brakowało, lecz zostanie zapamiętany przez graczy na całym świecie. Dziękujemy ci za połączenie nas w twoich światach. Spoczywaj w pokoju" - napisano w wiadomości na Twitterze.

BenD, dyrektor do spraw komunikacji w studiu Visionary Realms, które zatrudniało McQuaida i odpowiada za Pantheon: Rise of the Fallen, poinformował na oficjalnym forum dyskusyjnym, że mężczyzna zmarł w swoim domu.

"Brad był wizjonerem, artystą, przecierał szlaki, był przyjacielem, mężem, ojcem. Jego marzenia i koncepty wpłynęły na tysiące żyć. Na zawsze zmienił krajobraz gier wideo. Będzie nam go brakowało i pozostanie w naszej pamięci" - napisał.

Reklama

W świecie gier MMO zmarły był lepiej znany pod pseudonimem Aradune. Dołączył do Sony Online Entertainment w 1996 roku, początkowo jako programista EverQuest, lecz szybko został producentem produkcji i całej serii, a nieco później także głównym dyrektorem kreatywnym.

W 2002 roku mężczyzna opuścił Sony i założył Sigil Games, wraz z którym wydał Vanguard: Saga of Heroes. Co interesujące, Sigil Games zostało nieco później przejęte właśnie przez Sony Online Entertainment.

McQuaid w latach 2012-2013 na krótko powrócił więc do byłego pracodawcy, lecz niedługo później wrócił do niezależności, stawiając na zakończoną sukcesem kampanię na Kickstarterze, właśnie na rzecz Pantheon: Rise of the Fallen.

"Brad był szalenie utalentowanym twórcą i Everquest nigdy by nie istniało bez jego geniuszu. Będzie nam go brakowało" - dodał John Smedley, dawny szef Sony Online Entertainment.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy