Złotówki zawitały na platformę Steam!

Złotówki zadebiutowały na Steamie /123RF/PICSEL

​Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, które krążyły po sieci od pewnego czasu, dzisiaj w nocy w usłudze Steam doszło do istotnej zmiany - ceny w euro zastąpiono kwotami podawanymi w złotówkach.

Od teraz kupując produkcje za pośrednictwem najpopularniejszej platformy dystrybucji cyfrowej, klienci znad Wisły rozliczą transakcje wyłącznie w polskiej walucie. Nie ma możliwości powrotu do poprzedniego rodzaju pieniędzy.

Ceny w złotówkach nie odbiegają zbytnio od kwot w euro, aczkolwiek w przypadku wielu produkcji są nieco niższe. Najjaśniejszym przykładem jest PlayerUnknown’s Battlegrounds, za które przed zmianą trzeba było zapłacić około 127 zł (29,99 euro), obecnie kosztuje 73 zł. Różnica to więc ponad 50 zł.

Pozostałe gry nie są już tak tanie, jednak obniżki są nadal zauważalne. Wydane niedawno Sonic Forces dostępne jest za 143 zł, podczas gdy wcześniej za 170 zł (39,99 euro), a niezależne Cuphead zdobyć można za 72 zł - poprzednio za 85 zł (19,99 euro).

Reklama

Niespodzianek nie ma w związku z cenami wysokobudżetowych tytułów od dużych firm, ponieważ nadal są wysokie. Assassin’s Creed Origins kupić można za 249 zł, a więc za niewiele mniej niż dotychczas, kiedy kosztowało 255 zł (59,99 euro). Niektóre pozycje są zaś jeszcze droższe, jak na przykład Wolfenstein II: The New Colossus - polscy gracze na platformie Valve strzelankę nabędą za 259 zł, choć do tej pory zdobyć ją mogli za 255 zł (59,99 euro).

Należy zaznaczyć, że nie wszystkie produkcje otrzymały jeszcze nowe sumy i na razie są niedostępne w ofercie serwisu. Spowodowane jest to zapewne faktem, że wydawcy i twórcy sami odpowiadają za modyfikację kwot - jeżeli nie zdążyli, gry zostały tymczasowo wycofane ze sprzedaży dla rynku znad Wisły. Tak jest chociażby z GTA V.

Jednocześnie doszło do przewalutowania środków posiadanych w wirtualnym portfelu Steama. Zgromadzone pieniądze przeliczono z euro wedle kursu wymiany z wczoraj. Poza tym wprowadzono dodatkowe metody płatności - do kart płatniczych i PayPala dołączyła polska usługa Przelewy24.

Ostatnią niewiadomą są ceny w złotówkach podczas wyprzedaży. Na pierwsze duże promocje musimy poczekać do weekendu. Natomiast jesienna akcja odbędzie się jeszcze w tym miesiącu - w dniach 22-28 listopada.

Więcej szczegółów na stronie http://store.steampowered.com/pln

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy