Reklama

Złoto z World of Warcraft posłuży do kupna przedmiotów w innych grach Blizzarda

Developerzy z Blizzarda zdecydowali się na wprowadzenie istotnej nowości w swoich grach. Firma zaczyna implementować opcję, która pozwoli zdobyte w World of Warcraft złoto wydawać na przedmioty w innych tytułach studia.

Za cenny kruszec można pozyskać tokeny, które dotychczas pozwalały kupować tylko abonament na kolejne 30 dni. Twórcy chcieli w ten sposób umożliwić użytkownikom wydłużanie subskrypcji poprzez rozgrywkę, bez konieczności inwestowania prawdziwych funduszy.

Teraz jednak funkcjonalność wspomnianych kuponów została znacznie rozszerzona. Użytkownicy mogą je wymieniać na pieniądze, które są następnie dodawane do wirtualnego portfela na koncie gracza w serwisie Battle.net.

Za jeden token zdobyć można 12,99 euro. Najważniejsze jednak, że fundusze przeznaczyć można na zakup cyfrowych przedmiotów w pozostałych grach Blizzarda - skrzynek w Overwatch czy kart w Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Reklama

Aby jednak nie było za prosto, twórcy przygotowali kilka ograniczeń. W ciągu 24 miesięcy - a więc dwóch lat - złoto zdobyte w World of Warcraft może wymienić na maksymalnie 36 kuponów. Poza tym jednocześnie można ich przechowywać na koncie tylko 10.

Warto zwrócić uwagę, że decyzja Blizzarda wpłynęła na ceny tokenów, które kupuje się w dostępnym z poziomu sieciówki domu aukcyjnym. Na europejskich serwerach jeden kosztuje obecnie nieco ponad 182 tysiące sztuk złota. Poniżej można zobaczyć film, wyjaśniający pokrótce mechanizm związany z wymianą kuponów na pieniądze:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy