Reklama

Złośliwa gęś teraz na każdym pulpicie

​Untitled Goose Game było jednym z niespodziewanych hitów ubiegłego roku, pozwalając graczom wcielić się w złośliwą gęś, uprzykrzającą życie mieszkańcom małego miasteczka. Teraz fanowski projekt idzie o krok dalej, pozwalając wprowadzić gąskę... na pulpit domowych komputerów.

Taki "wirus" można pobrać za darmo z serwisu Itch.io. Pulpitowa gąska także zajmuje się głównie złośliwościami: atakuje i kradnie kursor, nanosi błoto na ekran czy otwiera kolejne okna gęsiego Notatnika. W ten sposób można na przykład zostawić komuś także wiadomość na monitorze.

Inne interesujące opcje to specjalny folder na obrazki, gdzie umieścić można najświeższe memy, które złośliwa gęś następnie wyświetli. Całość zadziała na Windowsie lub na MacOS w wersji co najmniej 10.10. Aby pozbyć się gąski, należy przytrzymać przycisk ESC i skorzystać z opcji.

Reklama

Jeśli mowa o oryginalnym Untitled Goose Game, to produkcja jest nadal wspierana. Niedawno twórcy z kreatywnie nazwanego studia House House poinformowali, że 23 września wydadzą darmową aktualizację, które wprowadzi do produkcji... tryb kooperacji dla dwóch użytkowników.

W ten sposób w spokojnym dotychczas miasteczku pojawi się nie jedna, lecz dwie złośliwe gęsi. Aż trudno sobie wyobrazić, jakie zniszczenie może wykreować taki duet. Kilka dni później - 29 września - na płycie winylowej ukaże się także ścieżka dźwiękowa z gry, dotychczas dostępna tylko cyfrowo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy