Zło nadejdzie w maju. Jest data premiery Resident Evil Village

​Nie możecie się już doczekać premiery nowej części Residenta? W takim razie mamy dobre wieści, bo za pomocą specjalnego wydarzenia sieciowego deweloper zdradził wiele interesujących nas szczegółów.

W tym ten najważniejszy, a mianowicie datę premiery, która ustalona została na 7 maja! Resident Evil Village to tytuł, który jest bezpośrednią kontynuacją Resident Evil VII: Biohazard. Od wielu lat seria Resident Evil wie, w jaki sposób straszyć, więc majowa premiera nowej odsłony ucieszy wiele osób. Sporą niespodzianką jest również dostępność nowej gry na konsole poprzedniej generacji, tj. PlayStation 4 i Xbox One, gdyż pierwotnie w planach były tylko PlayStation 5, Xbox Series S/X i PC.

To zdecydowanie powód do zadowolenia, zwłaszcza dla osób, które jeszcze nie przesiadły się na nową generację, ale z drugiej strony budzi obawy pozostałych, że będzie równał w dół - na szczęście zaprezentowane materiały niczego takiego nie sugerują i produkcja zapowiada się wybornie. A jeśli chcecie się o tym sami przekonać, to możecie skorzystać z darmowego demo udostępnionego już na PlayStation 5 (na innych platformach pojawi się wiosną) albo zupełnie w ciemno zdecydować się na przedsprzedaż, która już ruszyła.

Reklama

Przy okazji Capcom zdecydował się też na ujawnienie specjalnego trybu multiplayer gry, który nazywa się Re:Verse. Fani sieciowych zmagań będą mogli wcielić się w nim w postaci znane z serii Resident Evil i ruszyć do walki w grupach 4- i 6-osobowych, udowadniając przeciwnikom swoją wyższość - tryb będzie darmowy dla wszystkich graczy, którzy kupią Resident Evil Village.

Przypominamy, że w nowej części ponownie pokierujemy losami Ethana Wintersa, który najpierw szukał swojej żony, a teraz poszukuje córki - w gotyckim zamku pełnym zagadek, morderczych zagrożeń i niezbyt pozytywnie nastawionych do niego mieszkańców. Gra wydaje się tak samo mroczna, osobliwa i przerażająca jak poprzednia, a do tego została wzbogacona o “klasycznych" przeciwników, jak wampiry czy wilkołaki, więc fani takiego klimatu mogą już zacierać ręce.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil Village
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy