Reklama

Złe wieści dla fanów Tomb Raider

​Mimo wcześniejszych doniesień o planach zremasterowania klasycznych gier z serii Tomb Raider, studio Realtech VR poinformowało, że projekt został anulowany.

Jakiś czas temu wiadomość obiegła informacja, że trwają pracę na remasterem pierwszej trylogii Tomb Raider, która pojawi się na Steamie. Gruntownym zmianom miała zostać poddana przede wszystkim strona wizualna. Produkcje miały być dostosowane do wysokich rozdzielczości, uzyskać wsparcie dla najpopularniejszych kontrolerów i odświeżone tekstury.

Dlaczego to się nie stanie? Kością niezgody okazały się kwestie prawne, a konkretnie warunki licencyjne, które ponoć wygasły lub zmieniły status. Realtech VR postawiło sprawę jasno, oznajmiając, że nie zamierza się angażować w rozwiązanie tego problemu i skupią się na innych tytułach.

Reklama

Czy odświeżone wersje kiedykolwiek pojawią się w sprzedaży? Niewykluczone, że inne studio podejmie się tego wyzwania, ale czy i kiedy to nastąpi, trudno przewidzieć. Obecnie na Steamie można znaleźć wspomniane trzy części gry, ale nie są to pełnoprawne porty, a jedynie produkcje wykorzystujące emulatory, niegwarantujące prawidłowego działania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje