Zestawy VR od Oculus tylko z kontem Facebook

​Począwszy od października tego roku nowi użytkownicy zestawów rzeczywistości wirtualnej od firmy Oculus VR będą musieli najpierw zalogować się na konto Facebook, a dopiero potem zacząć korzystać z urządzenia. Sieć społecznościowa tłumaczy, że wszystko to w celu ułatwienia życia dla prostoty.

Nie wszyscy są zadowoleni. Facebook kupił Oculus w 2014 roku za 2 miliardy dolarów i już wtedy pojawiały się głosy, że gigant zrobi wszystko, by zebrać jak najwięcej informacji na temat swoich użytkowników, a pełna integracja z serwisem jest kwestią czasu. Jak widać, obawy były słuszne.

Istniejący posiadacze sprzętu będą mieli dwa lata na połączenie kont Oculus z Facebookiem, do 1 stycznia 2023 roku. Wczorajsze ogłoszenie tych zmian nie zostało zbyt ciepło przyjęte. Dość powiedzieć, że wśród komentarzy przewijają się choćby zamiary złożenia pozwu zbiorowego.

Reklama

"Zaoferowanie jednego sposobu na zalogowanie się do Oculus - za pomocą loginu i hasła z Facebooka - ułatwi wyszukiwanie, łączenie się i granie ze znajomymi w rzeczywistości wirtualnej" - napisano w mało przekonującym komunikacie. "Wiemy że społecznościowy VR zaoferuje dużo".

Konta Oculus będą działały do 1 stycznia 2023 roku, po czym będą musiały zostać połączone, jeśli użytkownik będzie chciał nadal korzystać z wszystkich możliwości platformy. Już teraz rozczarowani fani sugerują, że lepiej będzie po prostu założyć "fałszywe" konta niż korzystać z tych prawdziwych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: VR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy