Reklama

Zestaw Spyro Reignited Trilogy ukaże się w wersji z polskim dubbingiem

​Firma Activision ujawniła, że Spyro Reignited Trilogy - zestaw odświeżonych wersji trzech pierwszych odsłon cyklu z tytułowym bohaterem - w naszym kraju ukaże się w wersji z polskim dubbingiem. Po raz pierwszy sympatyczny smok przemówi w języku Mickiewicza.

Produkcje wchodzące w skład pakietu otrzymają nie tylko zlokalizowane napisy, ale również dialogi. Na razie jednak nie przedstawiono żadnych dokładnych szczegółów, nie wiadomo więc, kto podłoży głos poszczególnym bohaterom.

Decyzja o przygotowaniu polskiej wersji językowej wydaje się być dobra. Gry z zestawu skierowane są przede wszystkim do młodszych odbiorców, którzy w wielu przypadkach nie posługują się dobrze angielskim, co negatywnie wpływa na komfort zabawy.

Na razie nie wiadomo, kto dokładnie odpowiada za lokalizację tytułów. Nie dawno jednak Activision nawiązało współpracę z Cenegą, która jest dystrybutorem produkcji koncernu na terenie Polski. Niewykluczone więc, że to właśnie rodzima spółka zajmuje się tłumaczeniem.

Reklama

Pakiet obejmie Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto’s Rage! oraz Spyro: Year of the Dragon. Za nowe edycje gier odpowiada studio Toys for Bob, które obecnie zajmuje się przeniesieniem Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na Xbox One i Switch.

Zakres wprowadzanych zmian jest podobny, jak w odświeżonych przygodach wspomnianego jamraja. Developerzy odtworzą więc wszystkie poziomy z poszczególnych produkcji, bazując na oryginalnych planszach. Twórcy udoskonalą także oświetlenie oraz wygląd modeli postaci i obiektów. Przerobią też przerywniki filmowe.

Ponadto poprawie ulegną mechanizmy rozgrywki. Gracze mogą więc liczyć na możliwość zabawy za pomocą gałek analogowych oraz "gładką" pracę kamery. W planach jest również "ponowna interpretacja" ścieżki dźwiękowej, którą przygotuje autor muzyki z pierwowzoru - Stewart Copeland.

Pierwsza odsłona seria ze Spyro zadebiutowała w 1999 roku. Cykl składa się z platformówek, w których gracze wcielają się w tytułowego fioletowego smoka. Bohater staje przed zadaniem uratowania swoich pobratymców z rąk niejakiego Gnasty’ego Gnorca.

Spyro Reignited Trilogy ukaże się 21 września. Tego dnia zestaw trafi na dwie platformy sprzętowe - Xbox One i PlayStation 4 (ze wsparciem dla mocniejszych modeli konsol). Nie wiadomo jednak, czy w przyszłości pakiet trafi na PC i Switch.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy