Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Zespół Iron Maiden wymusił zmianę tytułu gry Ion Maiden

​W maju informowaliśmy, że prawnicy zespołu Iron Maiden zdecydowali się pozwać do sądu studio deweloperskie 3d Realms, odpowiedzialne za klasyczną strzelankę "Ion Maiden". Podobieństwo w nazwie widać na pierwszy rzut oka. Dopięli swego - twórcy zdecydowali się na zmianę tytułu.

Przedstawiciele muzyków domagali się odszkodowania na poziomie 2 milionów dolarów, ale nie jest obecnie jasne, czy pieniądze zostały wypłacone, czy też skończyło się polubownie, na zmodyfikowaniu nazwy. Jedno jest pewne: Ion Maiden nosi od teraz tytuł Ion Fury.

Reklama

By nikt nie mógł się przyczepić, zmieniono także wygląd logo. Prawnicy dodawali poprzednio, że naruszeniem jest sam font wykorzystany do zapisu tytułu, a w środku napisu była czaszka, która miała być podobno ukłonem w stronę Eddiego, od wielu lat maskotki zespołu Iron Maiden.

3D Realms odpowiedziało na całą sprawę na Twitterze, nazywając pozew "lekkomyślnym". Firma zapewniała, że razem z współwydawcą - 1C Entertainment - oraz deweloperami z Voidpoint, przyjrzą się dokładnie wszystkim opcjom, a następnie podejmą decyzje w "odpowiednim czasie".

"Mimo tego wszyscy kontynuują prace nad Ion Maiden, by dostarczyć możliwe najbardziej dopracowany produkt w pełnej wersji, zaplanowanej jeszcze na ten rok" - napisano wtedy wiadomości, w której 3D Realms stanowczo odrzucało wszystkie wymienione powyżej podobieństwa.

3D Realms na pewno nie jest nowicjuszem w kwestii pozwów sądowych. Co najmniej od 2013 r. studio prowadzi przeciągający się konflikt z Gearbox Software, związany z prawami do cyklu Duke Nukem. Firma zapewnia, że nadal posiada pewne prawa, podczas gdy Gearbox temu zaprzecza.

Jednocześnie z zakończeniem całej sprawy otrzymaliśmy nowy trailer oraz konkretną datę premiery klasycznej strzelanki, ustaloną na 15 sierpnia. Produkcja zakończy wtedy okres Early Access i ukaże się w pełnej wersji. Jedyną platformą docelową pozostaje PC.

Dowiedz się więcej na temat: Iron Maiden

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje