Zenless Zone Zero - nowa gra twórców Genshin Impact ma już datę premiery

Genshin Impact to niekwestionowany przebój ostatnich lat wśród gier sieciowych i free-to-play. Odpowiedzialne za niego studio miHoYo nie spoczywa jednak na laurach. Nie tylko rozwija cały czas Genshin Impact, ale także pracuje nad zupełnie nowymi tytułami. Kolejna produkcja - Zenless Zone Zero - ma już datę premiery.

Zenless Zone Zero zadebiutuje 4 lipca w wersjach na PC, PlayStation 5, iOS-a oraz Androida. Gracze spodziewali się tej daty po tym, jak w App Store pojawiła się informacja, że premiera produkcji jest spodziewana właśnie w tym terminie w Wielkiej Brytanii. Można się już wstępnie rejestrować do zabawy i zyskać dzięki temu szansę na zdobycie dodatkowych upominków w grze.

Twórcy Zenless Zone Zero ogłosili na platformie X (dawniej Twitter): "Drogi Proxy, dziękujemy za zainteresowanie i wsparcie dla Zenless Zone Zero. Nie możemy się doczekać spotkania z wami na Sixth Street, gdy otworzymy dostęp do New Eridu."

Reklama

Zenless Zone Zero to nowe, sieciowe RPG akcji, osadzona w fantastycznym, miejskim środowisku. W bliskiej przyszłości tajemnicza katastrofa naturalna zwana "Pustkami" zniszczyła świat. W tym chaosie wyrosło jednak nowe miasto — New Eridu. To ostatnie ocalałe miejsce opanowało technologię współistnienia z Pustkami i stało się domem dla różnorodnych, chaotycznych i niebezpiecznych frakcji. Jako profesjonalny Proxy (z angielskiego - Pełnomocnik) stajesz przed zadaniem łączenia miasta z Pustkami, a poza tym musisz odkryć swoją własną historię.

Gra będzie się opierać przede wszystkim na eksploracji oraz walce. W starciach będą brały udział trzyosobowe drużyny. Będziemy musieli opanować zarówno podstawowe, jak i specjalne uniki, a także uniki oraz parowanie ciosów przeciwników. Każdy wróg będzie miał swoje słabości, które powinniśmy się nauczyć wykorzystywać.

Podczas zabawy spotkamy różnorodne frakcje i postacie, których historie będziemy mogli zgłębić. NPC-e o różnym wyglądzie i osobowości przybywają stale do New Eridu, a interakcje z nimi będą mogły prowadzić nie tylko do rozwijania historii, ale także do zawiązywania cennych sojuszy.

miHoYo to chińskie studio gier wideo, założone w 2012 roku w Szanghaju, które szturmem podbiło świat dzięki swoim grom free-to-play opartym na estetyce anime. Ich produkcje, takie jak Honkai Impact 3rd i Genshin Impact, zachwyciły graczy olśniewającą grafiką, wciągającą zabawą i systemem gacha, który budzi wprawdzie kontrowersje, ale generuje ogromne przychody.

W kwietniu sieć obiegła informacja, że aktualnie miHoYo jest wyceniane na 23 miliardy dolarów (około 92 miliardy złotych), co czyni z niego najbardziej wartościową firmę zajmującą się grami wideo na świecie. W pierwszej setce znajduje się także studio Niantic, czyli producent innej bardzo popularnej gry - Pokémon GO. Jego wycena opiewa na 9 miliardów dolarów (około 36 miliardów złotych). To daje mu 67. miejsce w rankingu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genshin Impact
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy