Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Zelda na 3DS-a zbiera rewelacyjne oceny!

Czyżby powtórzył się scenariusz sprzed lat, kiedy Zelda: Ocarina of Time została oceniona jako najlepsza gra wszechczasów?

Prawdopodobnie tak, bo jej odświeżona wersja na 3DS-a właśnie doczekała się pierwszych, znakomitych ocen.

Reklama

Tym samym posiadacze nowej przenośnej konsolki Nintendo w końcu będą mieli w co zagrać. Dotychczasowe produkcje mimo tego, że dość udane to jednak nie wciągały na długie godziny (jednym z przykładów może być recenzowany przez nas Pilotwings Resort). Jak więc wypada nowa Ocarina of Time? Do tej pory pojawiło się 11 recenzji na portalu Metacritic, a średnia ocen wynosi 96%.

Eurogamer

Maksymalną, czyli 10/10 wystawił grze Keza MacDonald z portalu Eurogamer. "Jeśli grałeś w nią wcześniej to znajdziesz tutaj zapewne wiele chwil, które zapomniałeś. Widząc je teraz to naprawdę wspaniałe i emocjonujące przeżycie" - twierdzi recenzent.

"Wielka sztuka oznacza coś innego w zależności od momentu w którym żyjesz. Ocarina of Time oznacza więc dla mnie teraz coś innego niż 13 lat temu. Mimo tego nadal znaczy dla mnie bardzo wiele i jest potwierdzeniem tego co od dawna podejrzewałem: ta gra to jedno z najwspanialszych rzeczy jaką gry video kiedykolwiek osiągnęły" - podsumowuje Keza MacDonald.

CVG

Równie pozytywnie wypowiada się Andy Robinson z ComputerAndVideoGames.com.

"Dla nowicjuszy, poczucie wpływu innowacji z Nintendo 64 może wprawdzie zostać utracone, ale Ocarina to prawdziwy klasyk i sprawi wiele radości przy pierwszym kontakcie. W rzeczywistości bardzo zazdrościmy takim osobom" - czytamy na portalu cvg.com.

Według recenzenta najlepszym podsumowaniem są tutaj słowa: "nawet po tylu latach ludzie będą grać i cieszyć się z tej gry".

Tym samym Zelda: Ocarina of Time na 3DS-a dostała ocenę 9.4/10. Na plus zostały wymienione rewelacyjna i kolorowa grafika, a także świetne wykorzystanie dotykowego ekraniku do zarządzania ekwipunkiem. W recenzji przeczytamy także o jednym minusie, mianowicie związanym z niedokładnym działaniem funkcji żyroskopu.

Game Informer

Ocenę poniższej średniej Zelda dostała od portalu Game Informer. Choć mimo 93% recenzent twierdzi, że "To mój nowy sposób na granie w jedną z 10 ulubionych gier wszechczasów. Poprawiona grafika wygląda świetnie w 3D, dobrze działa także wykorzystanie dotykowego ekraniku przy zarządzaniu inwentarzem, a żyroskop w końcu nie jest tylko zbędnym dodatkiem" - podsumowuje dziennikarz.

Zelda: Ocarina of Time już jutro trafi do polskich sklepów na Nintendo 3DS. Miejmy nadzieję, że w końcu pojawienie się takiej gry ruszy nieco sprzedaż samej konsoli, która póki co dla japońskiego koncernu nie jest satysfakcjonująca.

Do końca roku będą także dostępne inne ciekawe gry na wymienioną konsolę. Warto tutaj wspomnieć chociażby o Harvest Moon: A Tale of Two Towns, Metal Gear Solid 3D: Sneak Eater, Kid Icarus: Uprising, czy Mario Kart 3DS.

Amerykańska reklama z Robinem Williamsem i Zeldą:

Dowiedz się więcej na temat: Time

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje