Zelda: Breath of the Wild otrzyma sequel

​Jedna z najlepszych gier na Nintendo Switch, jeśli nie jedna z najlepszych gier w historii w ogóle - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - doczeka się kontynuacji. Oczekiwaną produkcję zapowiedziano podczas prezentacji Nintendo na trwających w Los Angeles targach E3. Nie znamy daty premiery.

Wydawca podzielił się jedynie krótkim materiałem wideo. Link oraz Zelda w wersjach z poprzedniej odsłony serii wspólnie eksplorują jaskinię, by po chwili natchnąć się na coś, co do złudzenia przypomina ciało Ganondorf, wielkiego króla zła z tego popularnego cyklu japońskich gier akcji.

To by było wszystko, jeśli mowa o jakichkolwiek konkretach. Nie znamy nie tylko nawet przybliżonej daty premiery, ale nawet oficjalnego tytułu opisywanej gry. Proste "The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2" wydaje się być jednak mało prawdopodobne, jeśli spojrzymy na przeszłość cyklu.

Reklama

Nintendo rozwiało przy okazji kilka wątpliwości: mamy do czynienia z pełnoprawną odsłoną serii, nie z DLC czy samodzielnym rozszerzeniem. Co więcej, gra ukaże się na obecnych modelach Switch. To ostatnie jest ważne, ponieważ nieoficjalnie dużo mówi się o tym, że firma szykuje nowe konsole.

Pierwsze The Legend of Zelda: Breath of the Wild ukazało się w 2017 roku jako jeden z tytułów startowych dla Nintendo Switch i od razu zachwyciło rzesze graczy oraz krytyków. Chwalono podejście do otwartego świata, który faktycznie stawia na eksplorację, nie znaczniki na mapie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy