Reklama

Zdradzono nazwisko aktorki, która wcieli się w rolę Filippy Eithart w drugim sezonie Wiedźmina od Netflixa

​Netflix ujawnił, kto wcieli się w rolę Filippy Eithart w nowym sezonie Wiedźmina od Netflixa. Czy wybór aktorki przypadnie fanom serialu i tej postaci do gustu?

Fani Wiedźmina z niecierpliwością czekają na drugi sezon serialu od Netflixa, do którego oprócz odtwórcy głównej roli powrócą też m.in. Freya Allan (Ciri) i (Anya Chalotra (Yennefer), chociaż nie zabraknie również nowych twarzy np. Vesemira. Potwierdzono poza tym, że w nowym sezonie pojawi się Filippa Eilhart, którą zagra Cassie Clare.

Twórcy zastosowali zarazem identyczny zabieg co w przypadku Triss Merigold i wygląd bohaterki odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas gry czy opis z książki. Decyzja Netflixa wywołała wśród społeczności pewne kontrowersje, ale to akurat jest kwestia indywidualnej oceny.

Reklama

Clare rozpoczęła karierę jako piosenkarka i tancerka, dołączając do National Youth Theatre oraz występując w różnych musicalach, takich jak Beauty and The Beast i Mamma Mia: Here We Go Again.

W ostatnich latach zaczęła zostawiać swój ślad w przemyśle telewizyjnym, występując m.in. w programach The Bisexual, Ransom czy Brave New World. Filippa Eilhart jest dobrze znana fanom książek i gier jako jedna z najbardziej błyskotliwych, potężnych czarodziejek na kontynencie.

Jest jednym z nielicznych magów, którzy opanowali sztukę polimorfii, dzięki czemu może dowolnie przekształcić się w sowę. Mimo młodzieńczego wyglądu w książkach ma co najmniej 300 lat (według szacunków Jaskra).

Nie wiadomo jak dużą rolę Filippa odegra w drugim sezonie serialu Wiedźmin od Netflixa, ale zawsze lubiła być w centrum wydarzeń i mieć na nie znaczący wpływ, więc zapewne nie będzie to byle epizod.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje