Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Zdjęcia do filmu Uncharted już prawie startują, po ponad 10 latach zawirowań

​Po jedenastu latach zawirowań i siedmiu zmianach na stanowisku reżysera wygląda na to, że wkrótce rozpoczną się zdjęcia do kinowej adaptacji serii Uncharted. Dobre wieści przekazał na Instagramie sam Tom Holland, wcielający się w produkcji w główną rolę - młodego Nathana Drake’a.

"Dzień pierwszy" - napisał Holland, co przyjęto jako rozpoczęcie prac. Nie może być jednak za wesoło, ponieważ Sony błyskawicznie zdementowało, jakoby faktycznie ruszono do działania. Jak podała korporacja, trwają właśnie ostatnie przygotowania, z "nadziejami" na rychły start na planie.

Reklama

A więc wszystko może się jeszcze zmienić i kolejne przełożenie premiery czy zmiany nie byłyby większym zaskoczeniem. Najlepszym przykładem jest Mark Wahlberg, który początkowo miał wcielić się właśnie w Drake’a, lecz ostatecznie otrzymał rolę jego starszego przyjaciela, Victora Sullivana.

Prawa do kinowej adaptacji posiada oczywiście wytwórnia Sony Pictures, już od wielu lat starając się cokolwiek z nimi zrobić. Pierwotnie o tytule mówiło się jeszcze w... 2011 roku, gdy zaangażowany był reżyser David O. Russell, a w główną rolę miał wcielić się właśnie wspomniany Mark Wahlberg.

Warto przypomnieć, że pierwsza zapowiedź odbyła się jeszcze wcześniej, bo już w czerwcu 2009 roku. W 2010 roku ten sam David O. Russell zapewniał, że obok Wahlberga chce między innymi Scarlett Johansson, ale także Roberto De Niro i Joe Pesciego. Został z tego wyłącznie Wahlberg.

W maju 2011 roku Russell stracił stanowisko, a wkrótce potem rolę reżysera i scenarzysty objął Neil Burger. Jako jednego z kandydatów na główną rolę wymieniano wtedy popularnego Nathana Filliona. Minął nieco ponad rok, a Burger także opuścił projekt. Ostatnio nie pomagał też globalny wirus.

Rok temu ujawniono, że w główną rolę wcieli się właśnie Tom Holland, czyli filmowy Spider-Man. Wtedy ujawniono też, że opowieść będzie prequelem i przedstawi wydarzenia sprzed tych znanych z serii gier. Na tym na razie stanęło. Premierę zaplanowano wstępnie na 5 marca 2021 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Uncharted

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje