Reklama

Zbliża się koniec wsparcia dla X360 i PS3?

Jeszcze niedawno szef Ubisoftu zapewniał, że jego firma nie pozostawi na lodzie fanów Assassin's Creeda posiadających konsole poprzedniej generacji, czego efektem jest zapowiedziany na X360 i PS3 Rogue.

Nie potrwa to jednak długo - w jednym z wywiadów zdradził, że od 2016 roku jego koncern nie będzie wydawał gier na starsze platformy Microsoftu i Sony. Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoftu, stwierdził tak w rozmowie z magazynem Game Informer.

"Ten rok jest jeszcze dobry dla PS3 i X360. Ale w przyszłym przeniesiemy się na nowy sprzęt, ponieważ sprzedaje się on bardzo szybko. Po 2015 roku trudno będzie nam tworzyć gry na konsole poprzedniej generacji" - mówi Gullemot.

To oznacza, że w 2016 roku nie pojawią się już produkcje pokroju Assassin's Creed: Rogue - specjalne odsłony danego cyklu dedykowane tylko i wyłącznie X360 i PS3. Niewykluczone, że może też być to zapowiedź porzucania przez branżę starszych platform.

Reklama

Guillemot poruszył także kwestię Wii U i braku na tej konsoli multiplatformowych wysokobudżetowych gier. Powodem jest oczywiście sprzedaż - ubiegłoroczny Assassin's Creed znalazł na urządzeniu Nintendo niewielu nabywców. W przeciwieństwie do Just Dance i to właśnie na tego typu tytułach Ubisoft chce się skoncentrować na sprzęcie "Big N".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje