Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Zbanowane gry – pięć najciekawszych przypadków z różnych krajów świata

Niemcy blokują… wszystko

Są dwa rodzaje treści, które zapewnią, że gra nie ukaże się w Niemczech: nawiązania do nazizmu i mocna przemoc. Rzekomo w ramach ochrony graczy, w tym dzieci, niemiecka instytucja oceniająca, czy daną grę można dopuścić na rynek, jest niezwykle surowa.

Reklama

Doprowadza to do kuriozalnych sytuacji, kiedy w grach pokazujących okropieństwa nazizmu twórcy muszą zamieniać swastyki na inne symbole lub w grach wojennych zmieniać ludzkich przeciwników na zombie.

Zresztą nawet to ostatnie nie jest prostą drogą do uzyskania zgody na wypuszczenie gry na niemiecki rynek. Zbanowano tam nawet Dead Rising 3, które przecież polega na zabijaniu zombie. Uznano, że mimo wszystko przeciwnicy zbyt mocno przypominają ludzi.

Lista innych tytułów, w które w Niemczech nie zagramy, jest niesamowicie długa, więc nie będziemy wymieniać jej całe. Znajdują się na niej m.in. gry z serii Mortal Kombat, Postal, Carmageddon, Crackdown, Dead Island, Left 4 Dead, Resident Evil czy Saints Row.

Warto wspomnieć też o jednym kuriozalnym przypadku, w którym Niemcy mocno upodobniły się do Chin. Początkowo zbanowano w tym kraju Football Managera, ponieważ... Bawaria była w tej grze niezależnym państwem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje