Reklama

Zawrotne ceny PlayStation 5 na aukcjach

​PlayStation 5 dostępne będzie w Polsce od 19 listopada, w dwóch wersjach: standardowej za 2299 złote oraz Digital Edition - bez napędu optycznego - za 1849 zł. Ale czy jednak wszyscy zainteresowani otrzymają zamówione egzemplarzy w dniu debiutu? To już większa zagadka...

Wygląda na to, że liczba egzemplarzy na premierę będzie dość ograniczona, a na kolejne dostawy trzeba będzie poczekać, być może nawet do przyszłego roku. Konkretów na razie brakuje. Niektóre sklepy internetowe - jak x-kom - zdążyły już potwierdzić, że PlayStation 5 na premierę nie będzie.

"W x-komie będą opóźnienia w dostarczaniu PS5. Na pewno nie będziemy ich mieć na premierę, nie wiemy też kiedy do nas dotrą zamówione egzemplarze. Prosimy naszych klientów o cierpliwość" - wyjaśniał Kamil Szwarbuła, rzecznik tego sklepu, w oświadczeniu wystosowanym dla Spider's Web.

Reklama

Bardziej zdesperowane osoby mogą szukać szczęścia w serwisach aukcyjnych. Wystarczy szybki rzut oka na allegro, by sprawdzić, że ceny nie są jednak zbyt zachęcające. Kwoty zakupu w opcji "kup teraz" zaczynają się gdzieś w okolicach 2500 złotych - a mowa o tej tańszej wersji, Digital Edition.


"Konsolę mam zamówioną w MediaMarkt, z odbiorem w sklepie" - informuje sprzedający, liczący na szybki zysk. O ile tylko faktycznie uda mu się odebrać to zamówienie przedpremierowe... "Konsola zamówiona przedpremierowo w Media Markt. Wersja z napędem" - głosi inna oferta, za 4000 zł.

Są też i oferty opiewające na... kilkanaście tysięcy złotych, wszystkie chwalące się tym, że "preorder opłacony". Nikt więc faktycznie nie posiada konsol, choćby z dystrybucji amerykańskiej. Na rynku w Stanach Zjednoczonych problemy są jednak podobny, a ceny w aukcjach są niekiedy zawrotne.


Tymczasem konsole Xbox Series X dostępne są niemal od ręki (dostawa we wtorek), w standardowych cenach i z oficjalnych sklepów. Nie jest jasne, czy jest to wynikiem wyższych dostaw Microsoftu, czy też mniejszego zainteresowania urządzeniem - Polska jest bastionem PlayStation...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy