Reklama

Zawieszono dalszy rozwój serii Mass Effect?

​Wygląda na to, że gorsze od oczekiwanych wyniki sprzedaży Mass Effect: Andromeda mają swoje konsekwencje. W sieci pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, jakoby dalszy rozwój kosmicznej serii miałby zostać zawieszony.

Redakcja serwisu Kotaku, powołując się na czterech pragnących zachować anonimowość informatorów, twierdzi, że podjęto decyzję o "zamrożeniu" cyklu. Nieprędko więc ujrzymy kolejne odsłony.

To jednak nie wszystko - w odpowiedzialnym za ostatnią część BioWare Montreal doszło podobno do zwolnień. Studio przekształcono w zespół, który ma pomagać przy grach pozostałych oddziałów BioWare. Jednym z projektów jest oczywiście tajemnicza nowa marka, która według plotek zwie się Dylan. Tytuł najprawdopodobniej zostanie oficjalnie zapowiedziany na tegorocznym E3, choć niedawno premierę opóźniono.

Reklama

Twórcy Mass Effect: Andromeda zajmą się oczywiście dalszym wspieraniem produkcji poprzez wydawanie kolejnych łatek i dodatkowych treści do trybu sieciowego. Część developerów przeniesiono jednak do montrealskiego EA Motive, które zaangażowane jest w prace nad Star Wars Battlefront II.

Warto jednak podkreślić, że "zamrożenie" kosmicznego cyklu nie jest równoznaczne z całkowitą kasacją. Informatorzy podkreślają, że BioWare chce na jakiś czas odłożyć serię na bok zamiast od razu przystąpić do przygotowania kolejnej odsłony.

Redakcja Kotaku poprosiła o komentarz przedstawicieli Electronic Arts. W odpowiedzi otrzymali oświadczenie autorstwa Yanicka Roya, dyrektora montrealskiego zespołu. Menedżer nie potwierdził doniesień jakoby rozwój Mass Effect miałby być wstrzymany, ale przyznał, że część pracowników skierowano do projektów tworzonych przez EA Motive.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama