Reklama

Zapowiedziano Spelunky 2

​Dla fanów wydanej w 2008 roku gry Spelunky mamy dobrą wiadomość. Na Paris Game Week zapowiedziany został jej sequel i ukazano pierwszy zwiastun.

Drugą część produkcji ogłoszono póki co na konsole PlayStation 4, ale biorąc pod uwagę, iż pierwotnie pojawiła się w pierwszej kolejności na pecetach, to prawdopodobnie i posiadacze komputerów stacjonarnych będą mogli się nią cieszyć. Krótki zwiastun nie dostarcza wielu informacji o rozgrywce. Szczegóły mechaniki zachowano na później, a za pomocą mini-historyjki ukazano, iż grywalną postacią będzie dziecko protagonisty z części pierwszej.

Jeśli chodzi o podstawowe elementy rozgrywki, prawdopodobnie nie będą odstawać zbytnio od oryginalnego Spelunky. Tytuł ten należał do gatunku roguelike, a gracz mógł wcielić się w grotołaza, który zapuszcza się w losowo generowane podziemia w poszukiwaniu bogactw. Należy przy tym unikać przeróżnych niebezpieczeństw i pułapek, a także ścierać się z nietypowymi wrogami. Główny bohater nie był na szczęście bezbronny, a w swoich eskapadach mógł polegać na bombach, broni palnej czy tajemniczych artefaktach.

Reklama

Za tworzenie drugiej części odpowiedzialne jest studio Mossmouth Games, czyli to samo, które stworzyło jej poprzednika. Odpowiadało ono także za powstanie wersji HD na komputery osobiste i PS4. Oryginalne Spelunky cieszyło się świetnymi recenzjami i pochwałami graczy, więc i druga część budzi nadzieje na powtórzenie sukcesu.

JFK

Dowiedz się więcej na temat: Spelunky 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje