Reklama

Zapowiedziano samodzielne rozszerzenie do Uncharted 4: Kres złodzieja

​Na PlayStation Experience studio Naughty Dog nie tylko zaprezentowało The Last of Us: Part II, ale także zapowiedziało samodzielne rozszerzenie do Uncharted 4: Kres złodzieja - The Lost Legacy.

Akcja dodatku osadzona zostanie rok po wydarzeniach z podstawki. Tym razem jednak gracze nie wcielą się w Nathana Drake’a a w znaną z drugiej oraz trzeciej odsłony cyklu czarnowłosą Chloe Frazier. Bohaterce pomagać ma Nadine Ross - jedna z antagonistek "czwórki".

Kobiety wyruszą do Indii, gdzie będą starały się odnaleźć starożytny artefakt zwany kłem Gansy. Problem tylko w tym, że skarb będzie próbował zdobyć także jeden z lokalnych wojskowych, co oznacza, że w trakcie zabawy nie obędzie się najprawdopodobniej bez walki z żołnierzami.

Reklama

Rozszerzenie zagwarantuje nieco większą swobodę w rozgrywce w porównaniu do podstawki. Przełoży się to zapewne na bardziej otwartą strukturę poszczególnych lokacji. Podczas przygody gracze trafią między innymi na tereny miejskie i do dżungli, natkną się też na pradawne ruiny.

W pojedynkach z przeciwnikami bohaterka najpewniej skorzysta z broni palnej. Pojawi się jednak także możliwość rozprawienia z przeciwnikami w bezpośrednich starciach, choć Chloe ma stosować inny styl walki niż Nathan.

Na konferencji otwierającej imprezę PlayStation Experience pokazano obszerny gameplay z powstającego dodatku. Zaprezentowany fragment pochodzi z początku rozgrywki, gdy protagonistka dociera do miasta ogarniętego wojną.

Co ciekawe, projekt tworzono początkowo jako zwykłe, małe DLC, ale z czasem jego skala się znacznie zwiększyła. Ostatecznie postanowiono wydać rozszerzenie osobno, co oznacza, że nie będzie wymagał do działania podstawki.

Daty premiery Uncharted: The Lost Legacy nie ujawniono. Posiadacze przepustki sezonowej do Uncharted 4: Kres złodzieja - tak zwanego Pakietu Odkrywcy - pobiorą dodatek za darmo, podobnie jak nabywcy gry w cyfrowej edycji deluxe. Wspomniany materiał z fragmentami gameplayu można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy