Reklama

Zapowiedziano Fade to Silence – grę o przetrwaniu, ale z naciskiem na fabułę

W trakcie gali rozdania nagród The Game Awards firma THQ Nordic zapowiedziała swoją nową produkcję - Face to Silence.

Powstająca gra jest przedstawicielem gatunku survival, co oznacza, że rozgrywka sprowadzi się do prób przetrwania w nieprzyjaznym środowisku. Elementem, który wyróżni projekt na tle innych podobnych tytułów, jest nacisk na fabułę.

Akcję osadzono w postapokaliptycznym świecie, gdzie panuje wieczna zima. Gracze wcielą się w postać o imieniu Ash - "urodzonego przywódcę", który musi stawić czoła wrogo nastawionym potworom i innym niebezpieczeństwom.

Jeszcze w tym tygodniu - 14 grudnia - wczesna wersja produkcji pojawi się na Steamie w ramach programu Early Access. Cena w złotówkach nie jest na razie znana, ale tytuł powinien kosztować równowartość 29,99 euro (126 zł).

Reklama

W obecnej formie gry znajdzie się przykładowa misja oraz podstawowe elementy rozgrywki. Gracze otrzymają więc możliwość zbierania surowców, ulepszania posiadanego wyposażenia, budowania własnego obozu oraz walki z "przerażającymi potworami". Twórcy przygotowali także mechanizm zmieniających się w sposób dynamiczny warunków pogodowych oraz system pozostawianych w śniegu śladów.

Pojawią się również postacie niezależne, na które bohater natknie się w trakcie swojej przygody. Tych będzie można - po wcześniejszym uratowaniu przed określonym niebezpieczeństwem - zrekrutować i dołączyć do własnej grupy.

Nad projektem pracują developerzy ze studia Black Forest Games. W przeszłości zespół stworzył takie tytuły, jak platformówkę Giana Sisters: Twisted Dreams, strategię Helldorado oraz zręcznościową strzelankę Rogue Storms.

Data premiery pełnej wersji Fade to Silence nie jest na razie znana. Warto jednak zaznaczyć, że finalne wydanie produkcji ukaże się nie tylko na PC, ale i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy