Zapowiedź nowego battle royale od Tencent

Europa chińską odpowiedzą na PlayerUnknownBattlegrounds? /materiały prasowe

​Strzelanki oparte na trybie battle royale cieszą się olbrzymią popularnością, na co wskazują sukcesy tytułów takich jak PUBG czy Fortnite. Kolejną grę opartą na podobnych zasadach zapowiedziało właśnie Firma Tencent.

Należy wspomnieć tu, iż chiński gigant Tencent stawia coraz pewniejsze kroki na rynku gier battle royale. Próbowała ona wykupić odpowiedzialne za stworzenie PUBG Bluehole Studios, a gdy to się nie udało, zapewniła sobie prawa do wydania gry na rynku chińskim. Również ostatnio wypuściła produkcję Glorious Mission.

Nowa gra nosić będzie tytuł Europa i jej premiera planowana jest na rok 2018. Jednak już późnym grudniem rozpoczęciu mają ulec beta testy. Co ważne, nie wiadomo, czy tytuł ten opuści rynki azjatyckie. Nic nie wiadomo o planach premiery w Europie, co może sprawić, iż gracze spoza Azji będą musieli obejść się smakiem.

Reklama

Tak jak w typowych produkcjach battle royale, gracze zostaną tu zrzuceni na tropikalną wyspę, gdzie zetrze się prawie 100 osób jednocześnie. Ponadto możliwym będzie przemieszczanie się za pomocą łodzi czy lotni.

Grafika ma być oparta na autorskim systemie QuickSilver X, który zapewnić ma system dynamicznie zmiennej pogody. Co więcej, środowisko gry będzie podlegało zniszczeniom. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać je dla własnych celów, przykładowo zrzucając metalowe rury na wroga czy przebijając się przez ścianę.

JFK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy