Zapowiedź nowego Batmana w ciągu miesiąca? Dziennikarze już go ponoć widzieli

Batman: Arkham Origins - dla sporej grupy fanów najgorsza odsłona serii - w opinii wielu recenzentów i graczy był jedynie "zapchajdziurą", która miała wypełnić czas w oczekiwaniu na nową produkcję z Mrocznym Rycerzem, tym razem od studia Rocksteady.

Całkiem możliwe, że dziennikarze już ją widzieli i zostanie formalnie zapowiedziana wkrótce. Skąd takie przypuszczenia? Ich źródłem jest Jan Meijros, dziennikarz duńskiego IGN-u. Na swoim Twitterze udostępnił zdjęcie z tabliczką wejściową do Rocksteady, sugerując, że odwiedził niedawno siedzibę studia. Wpis został szybko usunięty, ale na pytanie jednego z użytkowników stwierdził jedynie, że o tym, co widział, nie może mówić przez miesiąc.

Rozpoczęła się więc fala spekulacji - czy to oznacza, że tajemnicza produkcja zostanie zapowiedziana w ciągu najbliższych 30 dni? Niektórzy podejrzewają, że będzie ona tematem okładkowym kolejnego wydania magazynu Game Informer.

Nie wiadomo, jaką dokładnie grę widzieli dziennikarze, ale raczej nietrudno się domyślić. W końcu Rocksteady odpowiedzialne jest za dwie części serii Arkham z Batmanem w roli głównej. Z dużą dozą prawdopodobieństwa ekipa pracuje właśnie nad kolejną produkcją z Mrocznym Rycerzem - tym razem next-genową.

Pobawmy się we wróżkę - czy ewentualna zapowiedź tajemniczego tytułu w ciągu najbliższych kilkudziesięciu dni oznacza, że pojawi się on jeszcze w tym roku? To całkiem możliwe: wszystkie trzy części cyklu Arkham miały swoją premierę pomiędzy wrześniem, a listopadem - Arkham Asylum zadebiutowało we wrześniu 2009, Arkham City ukazało się w listopadzie 2011, a niedawne Arkham Origins w październiku 2013. Wydanie kolejnego Batmana w tym roku nie wydaje się więc niczym nieprawdopodobnym - zwłaszcza, jeśli Rocksteady pracuje nad nim od trzech lat. Ale o tym przekonamy się pewnie za miesiąc.

Przy okazji - James Tucker, producent filmu animowanego Justice League: War w rozmowie z serwisem ComicBookResources zdradził, że Warner Bros. planuje stworzyć animację na podstawie serii Arkham. Obraz ma ukazać się jeszcze w tym roku, ale szczegółów brak - nie wiadomo, która konkretnie gra zostanie wzięta na tapetę.

Dowiedz się więcej na temat: Batmana: Arkham Origins | Batman: Arkham Origins

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje