Zapowiedź Alien: Blackout już wkrótce?

​W listopadzie w sieci pojawiają się doniesienia mówiące o nowej produkcji ze słynnymi obcymi w rolach głównych, noszącej podobno tytuł Alien: Blackout. Wtedy mówiło się o zapowiedzi jeszcze w grudniu, ale - jak wiemy - do ogłoszenia nie doszło. Teraz spekulacje pojawiły się ponownie.

Wszystko to za sprawą materiału wideo, opublikowanego na Twitterze przez oficjalne konto Alien. Krótki teaser wydaje się sugerować, że otrzymamy nie tylko grę wideo, ale najpewniej cały zestaw multimedialnych treści związanych z postacią słynnej Amandy Ripley.

Poza krótkimi ujęciami ze starych filmów, ujawniony teaser obejmuje bowiem także coś, co wygląda na założenia fabuły: "Gdy załoga Nostroma zniknęła, zostawili za sobą sekret". Następnie jest równie istotna zapowiedź: "W 2019 roku zostanie on ujawniony". Mamy nadzieję, że oznacza to premierę.

Reklama

Na samym końcu jest jeszcze napis "Amanda Ripley" oraz, zaraz poniżej, "Czytaj. Graj. Oglądaj." To wydaje się wprost sugerować, że otrzymamy nie tylko grę wideo, ale także inne treści: książkę, komiks, serial, a może nawet całkiem nowy film? To ostatnie wydaje się dość mało prawdopodobne.

Pierwsze wskazówki na temat gry wideo pojawiły się w listopadzie ubiegłego roku, gdy czujni internauci dostrzegli, że wytwórnia filmowa 20th Century Fox w dniu 22 listopada zarejestrowała w Unii Europejskiej nowy znak towarowy dla gry wideo. Jej tytuł - właśnie Alien: Blackout.

Ten wpis w bazie danych idealnie pasował do wpisu na Twitterze, jaki już 2 listopada opublikował Geoff Keighley, główny prezenter i organizator grudniowej imprezy The Game Awards. Wielkimi literami napisał wtedy "Worlds Will Change", czyli "Światy się zmienią". Do zapowiedzi nie doszło.

Kto pracuje nad tytułem? Tutaj także mamy pewne wskazówki, ponieważ już w maju tego roku całkiem nowa firma Cold Iron Studios przyznała otwarcie, że produkuje nową odsłonę serii Alien, starając się znaleźć nowych pracowników. Do dzisiaj na witrynie studia widnieją ogłoszenia o pracę mówiące o projekcie w tym uniwersum.

Idąc dalej, Cold Iron Studios należy do FoxNext, które na co dzień zajmuje się parkami rozrywki, ale posiada także oddział poświęcony grom wideo, składający się z Aftershock, Fogbank Entertainment oraz właśnie Cold Iron Studios. FoxNext należ z kolei do 20th Century Fox i w ten sposób koło się zamyka.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy