Reklama

Zapowiadana polska postać w Tekken 7 to premier... Lydia Sobieska

​Jakiś czas temu w sieci pojawiła się niespodziewana informacja, że nowym zawodnikiem w grze będzie postać polskiej premier i wcale nie był to żart.

Na konwencie Japan Fighting Game Publishers Roundtable studio Bandai Namco ogłosiło nowego bohatera, która dołączy do grona zawodników najnowszej odsłony kultowej bijatyki, a będzie nią premier naszego kraju.

Jak łatwo się domyślić to fikcyjna postać, bo trudno sobie wyobrazić, żeby miejsce na arenie zajęła któraś z rzeczywistych, byłych premier Polski (oczywiście, z szacunkiem do wszystkich Pań, które pełniły to stanowisko). Bandai Namco zapewniło zresztą, że nie wzorowało wyglądu postaci na żadnej z byłych premier naszego kraju, ale konsultowało postać z polską ambasadą w Tokio.

Reklama

Na szczęście dziś poznaliśmy nieco więcej szczegółów i już samo nazwisko postaci sugeruje, że ktoś całkiem nieźle to wszystko przemyślał. Nowa bohaterka nazywa się bowiem Lydia Sobieska, czyli nosi nazwisko naszego króla Jana III Sobieskiego, co z pewnością dodaje jej prestiżu.

W Tekken 7 jej głównym przeciwnikiem ma być międzynarodowy koncern zbrojeniowy Tekken Force, a pomysł na taką właśnie postać miał się pojawić w głowie generalnego menadżera Bandai Namco, Katsushiro Harado, kiedy dowiedział się, ile kobiet zajmowało już to stanowisko w naszym kraju.

Co więcej, są też pewne wskazówki sugerujące, że jej stylem walki jest karate. Zespół TekkenGamer otrzymał bowiem czarny pas z imieniem tej postaci w paczce od japońskiej firmy, gdzie znajdował się też odręczny list z podpisem głównego antagonisty w grze, Heihachi Mishimy, w którym możemy przeczytać:

Przypominamy, że Lydia będzie częścią DLC 18/19, które zostanie udostępnione wiosną na platformach: PS4, Xbox One, Xbox Series X|S i PC.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje