Zamówił konsolę PlayStation 5. Na długo zapamięta to, co otrzymał w paczce

​Grudniowe święta kojarzone są z różnymi okazjami i promocjami w sklepach stacjonarnych i na przeróżnych aukcjach internetowych. To okres, na który ochoczo czeka wszelka masa oszustów, którzy cierpliwie czyhają na swoje ofiary.

Mocno przekonał się o tym jeden z użytkowników Reddit’a, który postanowił sprezentować sobie konsolę do grania nowej generacji - PlayStation 5. W tym przypadku, głównym bodźcem zakupowym okazała się niska cena produktu. Okazało się, że w paczce zamiast nowiutkiego sprzętu znajdowała się... duża paczka ryżu.

"Zamówiłem PlayStation 5Amazona, można śmiało powiedzieć, że moje święta zostały zrujnowane" - napisał krótko użytkownik "Jouislones", który pochwalił się swoim "najnowszym nabytkiem" na Reddicie.

Reklama

Warto dodać, że nie jest to odosobniona sytuacja jeśli chodzi o internetowy sklep, którego właścicielem jest Jeff Bezos. W przeszłości zdarzało się, że użytkownicy zachęceni niską ceną, zamawiali drogie produkty nierzadko elektroniczne, a w opakowaniu znajdowali: jedzenie dla psa i kota czy worek ziemniaków.

Trudno jest wskazać przyczynę takiego zwrotu akcji, ale w kuluarach dosyć często wspomina się o tym, że nieuczciwi kierowcy z firmy podmieniają konsole na inne przedmioty - o podobnej wadze i bliskich gabarytach. Inna teoria mówi o czymś mniej złożonym, czyli najzwyczajniej w świecie mogło dochodzić do pomyłek podczas pakowania i adresowania towaru.

Warto jednak zachować przezorność, szczególnie jeśli chodzi o konsole nowej generacji, a więc Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Kryzys na rynku półprzewodników i działania spekulantów oraz skalperów istotnie wpływają na niedobory magazynowe i puste półki sklepowe. Mimo, że od premiery tzw. next-genów minął już ponad rok, produkty te nadal są niezwykle trudno dostępne po normalnych cenach.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy