Zamieszanie z grami na wyłączność na Xbox Series X

​Jak to w końcu jest z grami na wyłączność na Xbox Series X? Podczas wczorajszego pokazu tytułów pokazano sporo, ale które z nich ukażą się tylko na sprzęci Microsoftu, a które pojawią się również na PC i innych konsolach? Nie będzie większym zaskoczeniem, że zamieszanie jest obecnie dość spore.

Pojęcie wyłączności zwłaszcza w przypadku Microsoftu nie od dzisiaj jest raczej umowne. Wiemy, że takie Halo Infinity nigdy nie zadebiutuje na PlayStation 4 i 5, ale już na PC nie będzie większych problemów z zagraniem. W przypadku zewnętrznych wydawców sprawa komplikuje się bardziej.

Podczas Xbox Games Showcase pokazano siedem gier "budowanych z myślą o wyłącznej premierze na konsoli Xbox". To STALKER 2, Warhammer 40,000 Darktide, Tetris Effect: Connected, The Gunk, The Medium, CrossfireX oraz Phantasy Star Online 2: New Genesis. Jak zobaczymy, wiele to nie mówi.

Reklama

Trailer każdej z wymienionych powyżej pozycji okraszono bowiem tekstem "premierowa wyłączność na konsolach". A więc faktycznie, tytuły te zadebiutują najpierw na sprzęcie Microsoftu, lecz jednocześnie mogą także ukazać się na PC, a w późniejszym terminie również na PlayStation.

Trudno więc nazwać takie podejście wyłącznością. Jedynie w przypadku The Gunk twórcy potwierdzili, że gra ukaże się jesienią przyszłego roku na PC, Xbox One oraz Xbox Series X, co pozostawia znacznie mniej miejsca na PlayStation 4 oraz PS5. Ale takie wyraźne deklaracje to bardzo duży wyjątek.

Ciekawy jest przykład Tetris Effect: Connected, które już teraz potwierdzono także na PlayStation 4. Gra zmierza naPC, Xbox One oraz Xbox Series X jeszcze w tym roku, podczas gdy latem przyszłego roku tytuł (a raczej darmowa aktualizacja) ukaże się także na PS4, Epic Games Store i Oculus Quest.

Dalej jest już mniej konkretnie, a twórcy Warhammer 40k Darktide oraz polskiego The Medium w obu przypadkach zapewniają o premierze na Xbox Series X (oraz PC), lecz nie wykluczają innych platform w przyszłości. O PlayStation nie mówią jeszcze chyba tylko z uprzejmości pod adresem Microsoftu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy