Zakup wszystkich dodatków w kasynie GTA Online to wydatek ponad 2 tys. złotych

​Jeśli chcemy kupić wszystkie atrakcje oferowane przez otwarte niedawno kasyno w GTA Online, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 800 dolarów (lub ponad 2 tysięcy złotych) - obliczył użytkownik o pseudonimie "UnknownModder". Jak widać, hazardowy styl życia nie jest tani.

Autor kalkulacji założył, że gracz nie dysponuje żadnym zasobami wirtualnej gotówki w GTA Online, a wszystkie koszty będzie pokrywał, kupując karty Shark za prawdziwe pieniądze. W przypadku doświadczonych postaci to dość mało realistyczne scenariusz, ale pokazuje skalę wydatków.

Jeśli chcemy kupić VIP-owską przepustkę, musimy wydać 50 tysięcy wirtualnych dolarów, co z powodzeniem pokryje karta Red Shark za około 10 złotych. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej i zakup innych przepustek oraz przedmiotów kosmetycznych to łącznie 63,5 miliona dolarów w grze.

Reklama

Aby pokryć te wydatki za pomocą kart Shark, potrzebnych jest osiem kart Megalodon o wartości 8 milionów każda. To przekłada się na wydatek rzędu 2,4 tysiąca złotych, jeśli przyjmiemy ceny z PlayStation Network, ale już 2,5 tysiąca złotych, jeśli spojrzeć na kwoty zakupu na Steamie.

A gdyby tak zarobić wirtualną gotówkę, po prostu grając w kasynie? Brzmi logicznie: Rockstar oferuje są nie tylko misje, ale i hazard: 3-kartowy poker, blackjack, ruletkę, jednorękiego bandytę i wirtualne wyścigi konne. Do tego koło fortuny z nagrodami, a także sklep z elementami stroju oraz akcesoriami.

Niestety, żadna z tych opcji nie działa w naszym kraju, z wyjątkiem bukmacherskich zakładów na nieistniejące drużyny sportowe z wirtualnego świata oraz sklepu, o czym pisaliśmy wcześniej. Podobnie jest w wielu innych krajach, takich jak Czechy, Grecja, Chiny, Cupr, Islandia, Indonezja, Luksemburg, Malta i Malezja.

Rockstar nie zdecydował się na podanie przyczyn takich obostrzeń, ale można domyślić się, że deweloperzy dokładnie sprawdzili, jakie prawo obowiązuje w różnych krajach. Tymczasem prawo hazardowe jest w Polsce dość restrykcyjne i wymaga licencji oraz zezwoleń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA Online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy