Zagrożenie bombowe podczas festiwalu gamingowego. Tysiące graczy ewakuowanych!

Niecodzienne zajście miało miejsce w Seulu w Korei Południowej. Właśnie w tym miejscu wielu fanów hitowej gry Genshin Impact wyszło na ulicę, by bawić się w ramach letniego festiwalu poświęconego tej popularnej produkcji od studia miHoYo. Sielanka przerwana została... zagrożeniem bombowym. Nie obyło się bez interwencji policji.

Genshin Impact to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Jest to fabularny tytuł osadzony w konwencji fantasy z zaimplementowanym otwartym światem pełnym przygód i walki. Największym uznaniem wspomniana gra cieszy się w krajach azjatyckich z wyszczególnieniem Korei Południowej.

To właśnie w stolicy tego państwa, w Seulu, zorganizowano w tym roku wydarzenie The Genshin Impact Summer Festival 2023 dedykowane wszystkim miłośnikom gry. Fani Genshin Impact bardzo tłumnie wyszli na ulice, gromadząc się szerzej w seulskim Parku Olimpijskim. Była to doskonała okazja do spotkania się z innymi zapalonymi graczami, przy okazji chwaląc się zwariowanymi strojami i cosplayami z gry.

Reklama

Niestety błoga atmosfera została przerwana przez niecodzienny incydent. Jeden z koreańskich użytkowników Twittera umieścił w sieci zdjęcie czegoś, co przypominało własnoręcznie robioną bombę. Rzeczony wpis zawierał także krótki komunikat opisujący, co ma się wydarzyć w najbliższych godzinach - chodziło oczywiście o eksplozję tej bomby w trakcie trwania festiwalu Genshin Impact.

Jak nietrudno się domyśleć, do akcji przystąpiła policja z Seulu. Sukcesywnie zabezpieczano teren imprezy oraz sporą część stolicy Korei Południowej. Materiałów wybuchowych nie znaleziono, podobnie z resztą jak sprawcy całego zamieszania, który poszukiwany jest przez funkcjonariuszy. Po zabezpieczeniu wszystkiego, co konieczne, fani mogli ponownie powrócić na festiwal.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genshin Impact
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy