Reklama

Zagraj w demo Souldead - komputerowej gry FPS w klimatach retro

​Souldead to gra produkcji polskiego studia Heathen Software, która zamiast łączyć różne gatunki gier, stara się być jednym i robić to dobrze. Założycielem, twórcą i jedynym programistą, który odpowiada za całość, jest Tomasz Salacinski - były członek zespołu metalowego, który swoją miłość do FPS-ów typu Doom, Quake, Hexen czy Heretic postanowił przelać na kod i przy użyciu silnika Unreal Engine zrobić grę, w którą sam z chęcią by grał.

Souldead to szybka gra akcji FPS, w której główny nacisk położony jest na prędkość, dynamizm oraz kilka nietypowych mechanik. Na wyjątkowość gry wpływa oprawa graficzna. Celem twórcy było uzyskanie fizycznego efektu - chodzi o fizyczny ból oczu, który każdy z grających poczuje podczas rozwalania setek potworów wyskakujących z każdego zakamarka. Warto wspomnieć, że poziomy w grze są dość zróżnicowane. Mamy do wybory poziomy od "I’m the baby" do "I'm the monster".

W Souldead gracz otrzymuje dostęp do wyjątkowego arsenału broni. Dzięki czarnej magii, możesz korzystać z takich umiejętności jak double jump czy dash. Ponadto w arsenale znajdziesz się magiczny shotgun, którego amunicja powstaje z zasysanej many.

Reklama

Gra rozpoczyna się w mrocznym świecie fantasy, który jest pożerany przez demony. Nasza podróż będzie przebiegać przez różne regiony, m.in. Świat Fantasy dostępny w demo czy Wiktoriańską Anglię oraz kilka dodatkowych światów w pełnej wersji gry.

Souldead uczestniczy w festiwalu dem na Steam od 3 do 10 października. Darmowe demo do zagrania dostępne od dziś do 10 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy