Reklama

Zaginięcie Ethana Cartera pojawi się także na Xbox One

Założone przez Adriana Chmielarza studio The Astronauts ogłosiło, że debiutancki projekt zespołu - Zaginięcie Ethana Cartera - trafi na Xbox One. Całkiem niedługo.

Jak ujawnili odpowiedzialni za produkcję developerzy, gra pojawi się na konsoli Microsoftu pod koniec przyszłego tygodnia - 19 stycznia. Z informacji umieszczonych w polskim sklepie koncernu z Redmond wynika, ze cenę ustalono na 69,99 zł.

Twórcy zamierzają dostosować grę nie tylko do standardowego modelu platformy, ale i mocniejszego - Xbox One X. To oznacza, że nie zabraknie między innymi obsługi wyższej rozdzielczości obrazu, a więc 4K.

Nowością będzie tryb swobodnej eksploracji o nazwie Free Roam. Opcja pozwoli graczom zwiedzać Reed Creek Valley pozbawionego elementów narracyjnych. Zniknie więc potrzeba zajmowania się różnymi zagadkami i wchodzenia w interakcje ze znalezionymi przedmiotami czy napotkanymi postaciami.

Reklama

Póki co wariant dostaną tylko posiadacze Xbox One. Adrian Chmielarz w rozmowie z serwisem DualShockers tłumaczy, ze jest miłym dodatkiem wyróżniającym wersję opracowana z myślą o konsoli Microsoftu na tle pozostałych wydań.

Developer podkreśla jednak, że w późniejszym terminie - po określonym okresie wyłączności - tryb najprawdopodobniej zawita również na PC i PlayStation 4. Na obu platformach twórcy udostępnią funkcję za darmo.

Głównym bohaterem gry jest Paulo Prospero - specjalizującego się w okultyzmie detektywa, który na prośbę tytułowego chłopca Ethana przybywa do miejscowości Reed Creek Valley. Na miejscu okazuje się, że młodzieniec zaginął. Mężczyzna musi więc odnaleźć nieszczęśnika.

Produkcja najpierw ukazała się na PC, na którym zadebiutowała we wrześniu 2014 roku. Niespełna dwanaście miesięcy później - w lipcu 2015 roku - zawitała na konsolę PlayStation 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy