Zafoliowany egzemplarz Super Mario Bros. sprzedany na aukcji za krocie

​Egzemplarzy gry Super Mario Bros. w oryginalnie zafoliowanym opakowaniu został kupiony przez tajemniczego kolekcjonera na jednej z aukcji za cenę 114 tysięcy dolarów i jest to zarazem najdrożej nabyta produkcja w historii gier wideo.

Super Mario Bros. ma wśród starszych graczy status gry kultowej, która najwyraźniej bije rekordy nawet kilka dekad po premierze. Na aukcji Heritage Auctions sprzedano oryginalny, zafoliowany egzemplarz produkcji z 1985 roku w wersji na konsolę Nintendo NES za sumę 114 tysięcy dolarów co daje prawie pół miliona złotych.

Stan pudełka oczywiście po tylu latach nie jest w pełni idealny, ale jego stan oceniono na 9,4/10. Tym samym pobito wcześniejszy rekord ustanowiony przez ten sam tytuł, który sprzedano za 110 tysięcy dolarów. Kolekcjoner gier oraz dziennikarz Chris Kohler uważa, że jest to najdrożej kupiony egzemplarz gry w historii branży wirtualnej rozrywki.

Reklama

Dlaczego za tę konkretną kopię należało zapłacić aż tyle pieniędzy? Chodzi głównie o jej stan i zapewne sentyment nabywcy. Dodatkowo rzeczone wydanie zawiera tablicę umieszczoną z tyłu pudełka. Nintendo używało tego rozwiązania we wczesnych testowych kopiach gier udostępnianych na rynku amerykańskim.

Nie dowiemy się jednak kto nabył ów egzemplarz, ponieważ nowy właściciel woli pozostać anonimowy. Zazwyczaj w takich przypadkach są to ludzie dość zamożni, którzy mogą sobie pozwolić na przeprowadzenie transakcji na dla niektórych wręcz niewyobrażalną sumę.

Co ciekawe Super Mario Bros. już w przeszłości ustanowiło rekord na Nintendo NES stając się najlepiej sprzedającą produkcją dostępną na tym urządzeniu, która trafiła do 40 milionów nabywców.

O tym, że takie gratki dla kolekcjonerów cieszą się ogromną popularnością świadczy jedyny znany zachowany egzemplarz owocu niespełnionej miłości Nintendo oraz Sony w postaci Nintendo PlayStation, który nigdy nie trafił do sklepów.

Jakiś czas temu syn jednego z pracowników Advanty wystawił go na licytację i finalnie urządzenie sprzedano za ponad 300 tysięcy dolarów co daje 1,4 mln złotych.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Super Mario Bros.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy