Zademonstrowano Fallout 4 przy użyciu nowoczesnej technologii

Fallout 4 to gra, która przed ośmiu laty była jednym z hitów na rynku gier wideo. Produkcja opowiadająca o postapokaliptycznym świecie w Stanach Zjednoczonych zdobyła rzeszę fanów z całego świata. Teraz po latach zaprezentowano modyfikację, która znacznie poprawi komfort gry.

Fallout to jedna z legend gamingu

Pierwsza część serii Fallout zadebiutowała w 1997 roku. Gra przedstawiała alternatywną historię Stanów Zjednoczonych, w której Amerykanie próbują dokonać fuzji nuklearnej. Prowadzi to do wybuchu wojny w 2077 roku, a stronami konfliktu są USA oraz Chiny. Konflikt zbrojny kończy się użyciem bomb atomowych, a to powoduje, że świat jest wymarły. Produkcja rozpoczyna się w 2161 roku w Kalifornii. Nasza postać musi znaleźć tajemnicze urządzenie i ma na wykonanie tej misji 150 dni.

Reklama

Produkcja studia Interplay Productions podbiła serca fanów na całym świecie. Gra spodobała się na tyle, że już rok później na półkach sklepowych pojawiła się druga część. Do tej pory powstało sześć części głównej serii oraz trzy spin-offy. Udanym projektem było także Fallout 4 sprzed ośmiu lat. Za produkcję tej części odpowiadało Bethesda Game Studios. Teraz zademonstrowano modyfikację "czwórki", do której zaimplementowano nową technologię. Sami zobaczcie, jak to wyszło.

Nvidia pozwala na poprawę jakości Fallout 4

Mowa o technologii NVIDIA DLSS 3 Frame Generation. Pozwala ona na generowanie większej liczby klatek na sekundę, niż pozwalają na to standardowe możliwości. Dzięki temu gracze będą mogli korzystać ze stałych 60 klatek na sekundę, co powinno znacząco poprawić komfort gry.

Za stworzenie moda odpowiada znany modder "PureDark". Twórca ma na swoim koncie podobne modyfikacje związane z The Last of Us Part I, Jedi Survivor czy Elden Ring. Możliwości technologii od Nvidii możemy zobaczyć na prezentacji zamieszczonej w serwisie YouTube. Widać tam, że Fallout 4 nie ma większych problemów z osiągnieciem tego mitycznego pułapu 60 kl/s. Może być to czynnik, dzięki któremu wielu graczy wróci do czwartej części Fallouta, a gra z 2015 odzyska nową świeżość. Jednak jak na razie nie wiadomo, kiedy będzie można pobrać modyfikację.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fallout 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy