Reklama

Z Valve do polityki. Yanis Varoufakis został ministrem finansów Grecji

Yanis Varoufakis jest profesorem ekonomii. Do niedawna pracował w Valve jako doradca do spraw związanych z tą dziedziną - pomógł na przykład rozwiązać problemy związane z rozrastającymi się wirtualnymi ekonomiami Team Fortress 2 i Dota 2. Teraz został ministrem finansów Grecji.

Varoufakis poznał Gabe'a Newella, gdy ten napisał do niego maila: "Dyskutowaliśmy u nas w firmie na temat problemu łączenia ekonomii w dwóch wirtualnych środowiskach (tworząc wspólną walutę) i zmagaliśmy się z uciążliwymi problemami równowagi wypłat, kiedy zdałem sobie sprawę: "to Niemcy i Grecja". To coś, na co bym nigdy nie wpadł, gdybym nie śledził twojego bloga".

Jak powiedział Varoufakis, początkowo nie był zbyt zainteresowany współpracą: "Kiedy przeczytałem początek tego e-maila, mój palec prawie wcisnął przycisk 'delete'".

Reklama

Na szczęście jednak nie wcisnął - mało tego, poleciał do Seattle, by spotkać się z Valve i podjął współpracę. Teraz leży przed nim nie lada wyzwanie - musi wyprowadzić Grecję z ekonomicznego dołka jako minister finansów. Życzymy powodzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy