Yuji Naka, twórca Sonica, został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności

Twórca słynnej, niebieskiej maskotki SEGI, jeżozwierza Sonica, Yuji Naka został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności.

Yuji Naka jest uważany za legendę przemysłu gier, głównie z racji tego, że jest jednym z współtwórców postaci jeżozwierza Sonica, jak również to, że był szefem Sega Team aż do momentu kiedy odszedł z firmy w 2006 roku. Naka dołączył do SEGI w 1984 roku i w początkowych latach pracy w tej firmie brał udział w tworzeniu gier takich jak Phantasy Star II, Night into Dreams, Phantasy Star Online - oraz oczywiście całej masy tytułów z Sonic-iem.

Reklama

Później Naka dołączył do Square Enix, gdzie był odpowiedzialny za grę uznawaną za jedną z najgorszych - Balan Wonderworld, która pojawiła się na rynku w 2021 roku. To platformówka 3D, która miała być koronnym dziełem japończyka we współczesnej erze tworzenia gier. Niestety, fani ani recenzenci nie zostawili na niej suchej nitki - na Metacritic gra ma średnią ocen 36.

Kiedy wydawało się, że nie może być już gorzej... w listopadzie 2022 został aresztowany w związku z zarzutami za handlowanie tajemnicami firmy, co miało związek z zakupem przez Nakę akcji kilku studiów pracujących nad grami mobilnymi. Naka miał mieć wcześniej dostęp do poufnych informacji, które miały wpływ na cenę akcji, dzięki czemu Naka mógł nimi w odpowiedni sposób spekulować.

Wtedy jednak jeszcze dość szybko wyszedł na wolność, tylko po to, by miesiąc później znowu trafić za kratki - za te same podejrzenia. Jak się okazuje, teraz sprawa skończyła się wyrokiem, zgodnie z którym Naka został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności. Wyrok zapadł w marcu 2023 roku. Oprócz tego, będzie musiał zapłacić łącznie 172,5 miliona jenów - czyli około miliona stu tysięcy funtów. Jednak prawnicy oskarżonego wciąż pracują nad tym, by zmniejszyć rozmiary tej finansowej kary.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sonic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy