Youtuber promuje polskie zabytki ze świata w grze Minecraft

Zabytkowe budynki stworzone przez Polaków w różnych częściach świata są odtwarzane na serwerze w Minecrafcie przez Instytut Polonika. W ramach jego promocji zorganizowano m.in. konkurs, w którym do wygrania jest wspólna rozgrywka z influencerem gamingowym - Mikołajem "Żelaznym" Cieślakiem. Rozwijany jest także serwer na Discordzie, gdzie są organizowane dodatkowe aktywności.

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika rozwija serwer w grze Minecraft, gdzie odtwarza zabytkowe budynki z różnych części świata, które zostały stworzone przez polskich architektów lub są związane ze słynnymi Polakami. Można tam znaleźć m.in. budynek Rady Miejskiej w Baku zaprojektowany przez Józefa Gosławskiego (naczelny architekt miasta na przełomie XIX i XX wieku), most Beniamina Franklina w Filadelfii zbudowany przez Rudolfa Modrzejewskiego (inżynier i pionier w budowie mostów wiszących) czy Dom Aukcyjny Bukowskis w Sztokholmie założony przez Henryka Bukowskiego (polski antykwariusz w Szwecji). Odwiedzając wirtualne miejsca, użytkownicy mogą lepiej poznać ich historię oraz związane z nimi postacie.

Reklama

W promocję serwera zaangażowany został Mikołaj "Żelazny" Cieślak, twórca gamingowy związany z Minecraftem. W filmie na YouTubie pokazał on, jak wyglądają wirtualne zabytki i związane z nimi zadania, które można tam wykonywać. Zorganizowano także konkurs, w którym do wygrania jest m.in. wspólna rozgrywka z Żelaznym. Polega on na zdobyciu jak największej liczby punktów za znalezienie ukrytych przedmiotów czy wykonanie wyzwań. Wyniki zostaną ogłoszone 16 grudnia o godzinie 9:30 podczas wirtualnego wydarzenia na żywo z udziałem wspomnianego twórcy. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Instytutu Polonika.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy