Youtuber odświeżył Call of Duty sprzed lat. Zobacz, jakie są tego efekty

Call of Duty to jedna z najważniejszych serii gier opowiadającej o II wojnie światowej. Szczególnie pierwsze części zachwyciły rzeszę fanów na całym świecie. Jeden z youtuberów postanowił odnowić część CoD-a sprzed 19 lat.

Dawne Call of Duty nadal wspominane z nostalgią

Seria Call of Duty od studia Activision ma niemal 20 lat. Przez ten okres poznaliśmy kilka bardzo ikonicznych postaci. Najbardziej znani to grupa przyjaciół z brytyjskiej jednostki specjalnej, która brała udział w wielu misjach - kapitan John Price, porucznik Simon "Ghost" Riley oraz Szkot John "Soap" MacTavish. Zanim jednak poznaliśmy tych bohaterów, Activision wydało kilka części popularnego CoDa, którego fabuła opierała się na wydarzeniach z II wojny światowej. Jedną z najlepiej obecnie wspominanych części jest Call of Duty 2, gdzie mogliśmy uczestniczyć m.in. w słynnej Bitwie o Stalingrad.

Reklama

Niestety produkcja ta nie doczekała się na ten moment porządnego odświeżenia w postaci remastera, nie wspominając o remake’u. Twórcy CoD-a aktualnie bardziej zajmują się wydawaniem kolejnych części battle royale’a (Warzone) oraz fabularnych produkcji z fikcyjnym konfliktem zbrojnym. Jeden z youtuberów postanowił nadać nowego życia Call of Duty 2. Użył do tego specjalnych narzędzi, dzięki czemu znacznie unowocześnił grę. Jakie są tego efekty?

Youtuber odświeżył Call of Duty 2

Oryginalna produkcja w przyszłym roku będzie obchodziła 20-lecie. Nie jest dziwne zatem, że pod kątem graficznym na grze widać już "ząb czasu". Strzelanka z 2005 roku nadal jednak pod pewnymi względami robi spore wrażenie. Jedną z największych zalet jest udźwiękowienie gry. Niejeden odważny gracz mógłby się przestraszyć wybuchów czy odgłosów w poszczególnych momentach. Dotyczy to zarówno kampanii fabularnej, jak i trybu multiplayer. Strona graficzna prezentuje się już nieco gorzej i tutaj z pomocą przyszedł youtuber znany w sieci jako "Lucas Durant".

Użył on narzędzia RTX Remix od Nvidii, by naprawić w znacznym stopniu aspekty wizualne. Włączony został Ray Tracing, dzięki czemu na jakości zyskało oświetlenie oraz cenie. Dodany został High Dynamic Range (HDR), przez co barwy na mapie są znacznie bardziej żywe. Na udostępnionym w sieci fragmencie gameplayu widzimy, jak bardzo Call of Duty zmienił się i nabrał nowego tchnienia.

Mimo, iż twórcy coraz częściej sięgają po odnowienie dawnych produkcji, nie zawsze to ma miejsce i całe szczęście, że istnieją narzędzia, które pozwalają choć w niewielkim stopniu poprawić wygląd gier wideo, które kochamy od wielu lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty | Activision | NVIDIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama